DOLAR
13.53 -0.94
EURO
15.30 -1.34
ALTIN
770.62 -0.76
BIST
1,909.30 1.56

Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırgan tutuklandı! İfadesi 'pes' dedirtti

Son dakika haberleri... İstanbul'da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda Senanur Damgacı'yı bıçakla tehdit eden Emrah Yılmaz, tutuklandı. Saldırgan, Semanur ve annesinden şikayetçi oldu.

Gündem 25.11.2021, 15:41 25.11.2021, 15:48

İstanbul’da, Kadıköy-Tavşantepe seferini gerçekleştiren metroda tartıştığı kadına bıçak çekerek saldıran Emrah Yılmaz, gece saatleridne yakalandı. Saldırgan, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. Şüphelinin polis ifadesine ulaşıldı.

'MASKENİZİ TAKIN DİYE UYARDIM'

Şüpheli Emrah Yılmaz, olaya ilişkin emniyette verdiği ifadede ''Maltepe'den Ataşehir'e bıçak biletmek için evden çıktım. Maltepe'de metroya bindim. Metroda maskesi yarım kapalı olan bir kadını koronavirüs var, maskenizi takın diye uyardım. Bu bayan ‘kapatmayacağım siz kapattıramazsınız' dedi. Ben bu kadınla konuşurken tanımadığım başka bir kadın ile annesi olaya karıştı. Kadın bana dönerek tekme attı. Tekme karnıma geldi. Genç bayanın annesi de bana saldırdı, genç bayan küfür etti. Ben de genç bayanın bana karşı kullandığı hakaret içerikli kelimeleri ona karşı kullandım.'' dedi. 

'BAYAN VE ANNESİNDEN ŞİKAYETÇİYİM'

''Genç bayan bana tekme atınca diğer insanlar benim üzerime geldiği için kendimi korumak adına bıçağı arka cebimden çıkarttım.'' diyen saldırgan Emrah Yılmaz, ''Ortamdan kurtulmak için kapıya doğru yöneldim. Kimseyi göstererek bıçak sallamadım, kimseyi tehdit etmedim. Arka cebimden çıkardığım bıçağı linç edilmekten kurtulmak için elime aldım. Metrodan inerken onlara hakaret ederek karşılık verdim. Bu sırada herkes bana bağırıyordu. Ben bana tekme atan ve hakaret eden bayanın ismini burada öğrendim. Metroda bulunan kimseyi tanımıyorum. Metrodan tek başıma indim, suçlamaları kabul etmiyorum. Maskeyi takmayan bayan ile bana tekme atan bayan ile annesinden şikayetçiyim'' ifadelerini kullandı.

'ANNEME DE SALDIRDI ÇOK KORKTUM'

Kick boksçu olduğunu, jimnastik antrenörlüğü de yaptığını belirten 26 yaşındaki Senanur Damgacı ise yaşadığı korku dolu anları anlatırken şu ifadeleri kullandı; ''Saldırgan önce bir kadına maskesi burnuna indiği için laflar saymaya başladı. Başta aldırış etmedik. Ama kadına hakaret etmeye başlayınca ben de adamı uyardım. Bu sefer bana saldırdı, küfürler etti, vurmaya çalıştı. O sırada metroda arbede çıktı. Anneme de saldırdı, çok korktum. O sırada ekmek bıçağı çıkardı üzerimize yürüdü. İnsanlar yardım etmeye çalıştı ama bıçakla saldırınca kimse bir şey yapamadı. Bıçağı görünce kendimi geri ittim. Nişanlımla görüşmeme iki gün kalmıştı. Uçağa binip gidecektim. Sadece 2 günüm kaldığını düşündüm başka bir şey düşünemedim.''

'GÜVENLİK GÖREVLİLERİDNEN ŞİKAYETÇİYİM'

Damgacı, “Adam bizi öldürmekle tehdit etti. Allah kurtardı, şans eseri kurtulduk. Hergün farklı bir kadın cinayeti duyuyoruz, artık birilerin buna dur demesi lazım. Bir adam metroda herkesin içinde kamera kayıtlarının altında rahatça bunları yapabiliyor” şeklinde konuştu.Olay sırasında güvenlik görevlilerinin de herhangi bir müdahalede bulunmadığını belirten Damgacı, “Bu olaylar yaşandığında megafona 5-6 kez basıldı. Annem, ben ve başkaları bastı. Hiçbir cevap gelmedi, adam tehditleri savurduktan sonra kapı kapandı. Kapı kapandıktan sonra megafondan cevap geldi. Metro seyir halindeyken, güvenlik görevlisi bir anda içeriden çıkarak ne olduğunu sordu. Niye saklandı anlamıyorum. O güvenlik görevlisinden de şikayetçiyim" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!