Yandex Metrica

İsveç Yargıtayı harekete geçti! FETÖ'cü Bülent Keneş'in iade talebi görüşülecek

İsveç Yargıtayı harekete geçti! FETÖ'cü Bülent Keneş'in iade talebi görüşülecek

NATO'ya girmek için Türkiye'nin onayına ihtiyaç duyan İsveç, Türkiye'nin şartlarını yerine getirmek için harekete geçti. Firari FETÖ'cü Bülent Keneş'in Türkiye'ye iade talebi ile ilgili İsveç Yargıtayı'ndan kritik bir karar geldi. Yargıtay, iade talebinin yakında görüşüleceğini ve 2023 yılının başında karara bağlanacağını bildirdi.

Gündem

06.05.2024, 03:09

NATO'ya katılmak isteyen İsveç 28 Haziran'da Türkiye ile imzalanan üçlü mutabakat çerçevesinde Türkiye'nin taahütlerinin yerine getirileceğini aktardı Bu kapsamda kritik adımlar atan İsveç FETÖ'cü Bülent kenş'in iade kararını görüşecek.

Son dakika... Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki görevden affını istedi Son dakika... Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki görevden affını... Haberi Görüntüle

BÜLENT KENEŞ'İN İADESİ GÖRÜŞÜLÜP KARARA BAĞLANACAK

İsveç Resmi haber ajansı TT'nin haberine göre, FETÖ firarisi Bülent Keneş'in Türkiye'ye iade kararının çok yakında İsveç Yargıtayı tarafından görüşülerek karara bağlanacağı belirtildi. 

Yeni haftanın ilk gününde hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı: Aşırı sıcaklara dikkat! Yeni haftanın ilk gününde hava nasıl olacak? Meteoroloji uyardı: Aşırı... Haberi Görüntüle

İLK KRİTİK ADIM 9 KASIM'DA ATILDI

PKK'ya desteğiyle bilinen İsveç, NATO'ya katılım konusunda oldukça istekli ancak terör örgütlerine olan tutumu Türkiye tarafından kabul edilemez bir duruş. NATO'ya üyelik konusunda Türkiye'nin onayına ihtiyaç duyan İsveç bu kapsamda ilk kritik adımını 9 Kasım'da Türkiye'ye düzenlediği ziyarette attı. 

İBB'den yeni zam! Tarife belli oldu: 1200 liradan 2 bin 500 liraya çıkarıldı! İBB'den yeni zam! Tarife belli oldu: 1200 liradan 2 bin... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN FETÖ'CÜ İSMİN TÜRKİYE'YE DEPORT EDİLMESİNİ İSTEDİ

9 Kasım'da İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile yapılan görüşme sonrası ortak basın toplantıısnda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''"FETÖ terör örgütünden İsveç'te olan Bülent Keneş’in, bu teröristin Türkiye’ye deport edilmesi bizler için büyük önem arz ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden ayaküstü sohbet etti NATO Liderler Zirvesi'nde aile fotoğrafı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Biden ayaküstü... Haberi Görüntüle

ULF KRISTERSSON DAHA YAPICI BİR POLİTİKA İZLİYOR

Öte yandan 28 Haziran'da imzalanan Üçlü Muhtıra'nın taahhütlerinin Magdalena Andersson Başbakanlığı döneminde yerine getirilmediği görülürken 18 Ekim 2022'de göreve gelen Ulf Kristersson'un, Türkiye'nin taahütlerinin yerine getirilmesi konsuunda daha yapıcı bir politika izlediği görülüyor.

La Pasion Turca ne demek? Türkçe anlamı nedir? La Pasion Turca ne demek? Türkçe anlamı nedir? Haberi Görüntüle

TERÖRLE MÜCADEL İÇİN YASAL DÜZENLEME

İsveç Başbakanı ayrıca terörle mücadele konusunda yeni bir yasal düzenlemeye gidileceğini açıklayarak Madrid mutabakatına bağlılığını yinelemişti. Kristersson, “Yeni yasal düzenlemeler yapıyoruz, hatta terör örgütlerine karşı çok daha etkili olabilmesi için anayasamızda dahi değişiklik yapıyoruz. Terörist eylemlere katılımı önlemek için çalışıyoruz “ dedi.

Neslim Güngen kimdir? Neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Neslim Güngen kimdir? Neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Haberi Görüntüle

'TERÖRİZMDEN EN ÇOK ETKİLENEN NATO ÜLKESİ TÜRKİYE'

Kristersson, Erdoğan ile düzenlediği basın toplantısında, "Terörizmden en çok etkilenen NATO müttefiklerinden biri Türkiye. İsveç Türkiye'ye yapmış olduğu tüm taahhütlere uyacaktır. İleride de müttefik olarak verilen taahhütleri yerine getirecektir. Üçlü muhtırayı tam olarak uygulayacağız" demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading