banner2

HDP’li Ahmet Türk’ten skandal sözler: Bu dönem Öcalan'ı özgürleştirme dönemidir

HDP'liler provokasyonlarına devam ediyor. Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün HDP’yi ziyaret edip ''kucaklaşacağız'' mesajı verdi. Bugün de HDP’li Ahmet Türk, “Bu dönem sayın Öcalan’ın özgürleşme dönemidir.” dedi.

Gündem 21.03.2023, 14:15 21.03.2023, 15:36
Abone ol

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladığı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile masaya oturmasının yankıları devam ederken Nevruz kutlamaları terör geçidine döndü.

HDP'li Ahmet Türk terör sloganlarının atıldığı ve PKK propagandasının yapıldığı Diyarbakır'daki Nevruz programında skandal ifadeler kullandı.

AHMET TÜRK: ÖCALAN'IN ÖZGÜRLEŞME DÖNEMİDİR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile pazarlık masasına oturmasının ardından sesleri daha gür çıkmaya başlayanlardan biri olan Ahmet Türk, şu ifadeleri kullandı;

''Nevruz kutlamalarında Ahmet Türk, "Bu Nevruz ve bu dönem sayın Öcalan'ın özgürleşme dönemidir, bunu hep birlikte sağlamak için gece gündüz mücadele etmek zorundayız" 

SEZGİN TANRIKULU DA ORADA

Bebek katili terörist başı Abdullah Öcalan'a özgürlük istenen HDP'nin Diyarbakır'daki Nevruz etkinliğinde HDP'lilerle saf tutan CHP'li Sezgin Tanrıkulu dikkat çekti.

BULDAN: TECRİTİN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da, teröristbaşı Öcalan'a selam gönderip "Sayın Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecritin bir an önce kaldırılmasını istiyoruz" demişti.

ÖNDER: ÖZGÜRLEŞECEĞİ GÜNLER YAKINDIR

HDP'nin İzmir'deki nevruz gösterilerinde konuşan HDP'li Sırrı Süreyya Önder ise teröristbaşı Abdullah Öcalan'a selam gönderdi. Sırrı Süreyya Önder, "Eminim ki Sayın Öcalan da bu görüntüleri izliyordur. Buradan selam olsun ona da... Başta kadın yoldaşlarımız olmak üzere, tutsak olan seçilmişlerimizi, yoldaşlarımızı saygı ile selamlıyoruz. Cezaevindeki tüm yoldaşlarımıza kuvvetli bir selam gönderelim. Onların özgürleşeceği günler yakındır." şeklinde konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!