Yandex Metrica

Sitede Ara

HDP ve İYİ Parti arasındaki 'bakanlık' krizi büyüyor: Siz kim oluyorsunuz bakanlık da başbakanlık da alırız

HDP ve İYİ Parti arasındaki 'bakanlık' krizi büyüyor: Siz kim oluyorsunuz bakanlık da başbakanlık da alırız

CHP'li Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' çıkışıyla başlayan tartışma giderek alevleniyor. CHP'den gelen bu açıklamaya İYİ Parti'denardı ardına tepkiler gelirken, bir açıklama da HDP'den geldi. HDP'li Gergerlioğlu, İYİ Parti'ye 'siz kim oluyorsunuz' diyerek tepki gösterirken, 'biz bakanlık da alırız başbakanlık da' ifadelerini kullandı.

Gündem

15.05.2024, 22:28

Altılı masanın gizli ortağı HDP, masada büyük bir krize neden olmuştu. Geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz?" sorusuna, "HDP'ye elbette bakanlık verilebilir" diye cevap veren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin skandal açıklamalarıyla gündeme oturmuştu. Tekin'in bu sözlerine ittifak içerisindeki İYİ Parti'denardı ardına tepkiler gelirken HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Pendik'te skandal! Maganda kurşununun hedefi oldu! Boynundan giren kurşun, ağzında kaldı Pendik'te skandal! Maganda kurşununun hedefi oldu! Boynundan giren kurşun, ağzında... Haberi Görüntüle

'SİZ KİM OLUYORSUNUZ'

Millet ittifakının ortağı HDP'nin Kocaeli vekili Gergerlioğlu, HDP'ye bakanlık vaadine karşı çıkan kesime tepki gösterdi.

Sabah gazetesinin aktardığı habere göre, partisinin Bursa Osmangazi ilçe kongresinde konuşan Gergerlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

Bize bir takım sözler söylüyorlar. Bir milletvekilinin gündem etmesiyle biliyorsunuz bir bakanlık tartışması başladı. 'HDP'ye bakanlık verilebilir mi, verilemez mi?' Siz kim oluyorsunuz da bu toprakların 3'üncü büyük partisine 'Bakanlık verilemez' diyebiliyorsunuz? Anlamak mümkün değil.

Alay konusu oldular! Özgür Özel'in çok güvendiği 'ışık'eylemi tutmadı! Alay konusu oldular! Özgür Özel'in çok güvendiği 'ışık'eylemi tutmadı! Haberi Görüntüle

'HDP'YE BAKANLIK DA VERİLİR BAŞBAKANLIK DA'

Bakın bunu garip karşılayanlar, partimizi garip karşılayanlar siyaseti çözümsüzlük yoluna itenlerdir. Birisi 'HDP'ye bakanlık verilebilir' demiş kıyameti koparıyolar. Buradan bilsinler ki HDP'ye bakanlık da verilir, başbakanlığı da alır, yarın öbür gün cumhurbaşkanlığı da alır.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading