banner2

Cumhuriyet gazetesinden skandal manşet! Direkt olarak Müslümanları hedef aldılar

CHP'li Cumhuriyet gazetesi bugün skandal bir manşetle okuyucularının karşısına çıktı. HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı sonrası saldırılarına başlayan Cumhuriyet gazetesi, Menzil cemaatinin desteğini açıklaması sonrası direkt olarak İslam'a saldırmaya başladı. 28 Şubat'ı aratmayan haberde Müslümanları gericilikle itham eden manşet büyük tepki çekti.

Gündem 17.03.2023, 12:34 17.03.2023, 13:18
Abone ol
Cumhuriyet gazetesinden skandal manşet! Direkt olarak Müslümanları hedef aldılar

HÜDA-PAR'ın Cumhur İttifakı'nı desteklemesi sonrası terör bağlantısı yalanını ortaya atan muhalif medya skandal haberlerle tepki çekmeye devam ediyor. 

28 ŞUBAT ZİHNİYETİ GERİ DÖNDÜ 

CHP'ye yakın Cumhuriyet gazetesi, bugünkü manşetinden direkt olarak Müslümanları hedef aldı. 

HÜDA PAR'ın "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğiz" açıklamasının ardından Menzil cemaatinin de Cumhur İttifakı'na destek açıklaması sonrası gazete "GERİCİ TEHLİKE BÜYÜYOR" manşetiyle çıktı.

KARİKATÜRİZE EDEREK HAKARET ETTİLER 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karikatür olarak vererek hakaret eden gazete, halkın muhafazakar kesimini de "öcü" gibi göstermeye çalıştı. 

SEÇİMİ KAZANMADAN BAŞLADILAR 

28 Şubat günlerini aratmayan manşette inançlı insanları inancından ötürü "gerici, yobaz, karanlık, tehlikeli" olarak yaftalayan Cumhuriyet'in manşeti Altılı Masa'nın olası iktidarında Müslümanlar'a gösterecekleri tavrı özetler nitelikte. 

DİYANETİ KAPATACAKSIN TALİMATI 

Diğer yandan bu Müslümanlara ilk saldırı olmamıştı. Geçtiğimiz günlerde CHP'li gazeteci Enver Aysever, sosyal medyada yaptığı bir konuşmada Kılıçdaroğlu'na 'Diyanet'i kapatacaksın' diyerek çağrıda bulunmuştu. 

Aysever şöyle konuşmuştu: 

Ben Kılıçdaroğlu'ndan şunu bekliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kapısına kilit vuracaksın. Araştırma yapacaksın. Sayıştay'ı göndereceksin. Bu adamların altındaki araba nereden geliyor? Bu ihaleleri kim alıyor? Bir kere bunları yapacaksın. Arkasından bir müdürlüğe indirgeyeceksin bunu. Ve bu tür kitap ilmi vs gibi ilmi çalışmaları da üniversitelere devredip ilahiyatçıların elinden yapılıp Kültür Bakanlığı tarafından basılıp dağıtılmasına ihtiyaç varsa sağlayacaksın. Altını çiziyorum, dini kitap dahi olsa mutlaka Kültür Bakanlığı, Kültür Hizmetleri tarafından sınırlı sayıda ve ilahiyat fakültelerinden geçerek yani bir dinin propagandası, bir mezhebin propagandası adına değil bilimsel bir veri varsa eğer ya da üniversite yayınlarından çıkması gerekir. Bu nedir ya! Siz kimsiniz ya!.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!