banner2

CHP'li isimden dikkat çeken açıklama! Kılıçdaroğlu en büyük vaadini dahi yerine getiremeyecek

Yedili Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu en büyük seçim vaadini dahi yerine getiremeyecek. Kılıçdaroğlu'nun yardımcısı Muharrem Erkek katıldığı bir canlı yayında 'parlementer sisteme geçişin' mümkün olmayacağını açıkladı. 

Gündem 27.05.2023, 10:40 27.05.2023, 11:01
Abone ol
CHP'li isimden dikkat çeken açıklama! Kılıçdaroğlu en büyük vaadini dahi yerine getiremeyecek

14 Mayıs günü gerçekleşen seçimlerde sandıkta umduğunu bulamayan Millet İttifakı, ikinci tur adına çeşitli manipülasyonlarını sürdürmeye devam ediyor. Yedili Masa'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yardımcısı Muharrem Erkek, katıldığı bir canlı yayında muhalefetin en büyük vaadi olan 'parlamenter sisteme geçişin' artık mümkün olmayacağını söyledi.

KAÇAMAK YANITLAR

CHP'li Muharrem Erkek, Habertürk'twe katıldığı bir canlı yayından cumhurbaşkanlı seçiminin ikinci tura kalması ile ilgili soruları yanıtlarken , Cumhurbaşkanı Recvep tayyip erdoğan'ın yeniden seçilmesi durumunda ne yapacakları sorusuna ise kaçamak cevaplar verdi. Sunucu tarafından "Kaybederseniz ne olacak? Erdoğan ikinci turda da kazanırsa ne olacak? İlk turda çok büyük bir fark vardı. Seçmen Erdoğan'a güven oyu vermedi diyorsunuz ama size de vermedi seçmen... Hatta Erdoğan'a verdiğini de vermedi. İkinci turda böyle bir tablo ne söyler?" sorulan soruya kaçamak yanıtlar veren Muharrem Erkek, "İkinci turda kazanacağız bunu inanarak söylüyorum." dedi.

İTİRAF ETTİ

Terör Örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'nin açıkça desteklediklerini açıkladığı cumharbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yardımcısı Muharrem Erkek, muhalefet cehpesini en büyük vaadi olan 'parlamenter sisteme geçişin' artık mümkün olmayacağını itiraf etti. 

ARTIK MÜMKÜN DEĞİL

Meclis çoğunluğunun Cumhur İttifaki tarafından kazanılması sonrası sunucu tarafından sorulan soruya meclis çoğunluğunu alamadıkları için 'en büyük seçim vaadini dahi yerine getiremeyeceklerini açıklayan Erkek,"Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanırsak dengeler değişebilir parlamentoda bu sefer bu kadar yetkiyi bizim kullanmamamız istenebilir." dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!