banner2

Bahçeli'den 6'lı masaya 3 dönem resti: 2 yetmez 3 dersek ne yapacaksınız

Son dakika haberleri... MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Terörle mücadele mesajı veren Bahçeli, ''Münbiç, Tel Rıfat ve Ayn el-Arab mıntıkasında canlı terörist bırakılmamalıdır, alayı birden silindir gibi ezilmelidir. Karadan süpürme harekatıyla terörün kafası kopartılmalı.'' ifadelerini kullandı. Bahçeli, 6'lı masanın anayasa çalışmasında yer alan '7 yıl 1 seçim, Cumhurbaşkanı'na 1 dönem görev' önerisine sert tepki gösterdi. Bahçeli, ''İkincisine hazırlanıyoruz. İki yetmez, üç dersek ne yapacaksınız?'' dedi.

Gündem 29.11.2022, 11:27 29.11.2022, 14:06
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. Terörle mücadele mesajı veren MHP lideri Bahçeli, ''Münbiç, Tel Rıfat ve Ayn el-Arab mıntıkasında canlı terörist bırakılmamalıdır, alayı birden silindir gibi ezilmelidir. Karadan süpürme harekatıyla terörün kafası kopartılmalı.'' ifadelerini kullandı. Bahçeli, 6'lı masanın anayasa çalışmasında yer alan '7 yıl 1 seçim, Cumhurbaşkanı'na 1 dönem görev' önerisine sert tepki gösterirken ''Birincisini tamamladık. İkincisine hazırlanıyoruz. İki yetmez, üç dersek ne yapacaksınız?'' dedi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları...

Açık hava toplantılarımızın bir yenisini Mersin'de yapacağız. Meydanlardan dolup taşacağız. Milleti Zillet'in boyunduruğuna almak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Herkes kardeş bilerek, Cumhur İttifakı'nın muhteşem zaferine birlikte imza atacağız. Biz lafla penir gemisi yürütenlerden olamayız. Bize göre Türk milleti tarihe geçen bir kudretin adıdır, elbette bu soylu milletin gerçeğinin tarih kaydını silmek, tarihi varlığına kastetmek hiç kimsenin yapabileceği veya üstesinden geleceği bir şey değildir. Siyaset eğer tarihe sırtını vermezse, gücünü ve güvenini milletten almazsa üreteceği yalnızca kriz ve kutuplaşma olacaktır. Başkaları günübirlik siyaset yapabilir, başkaları sadece çıkarlarının peşinden koşabilir, ancak biz öyle davranamayız. 2023 yılı için söz, inanç, hedef birliği yapıyoruz. Türkiye'yi zilletin boyunduruğu altına almaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz.Siyaset eğer tarihe sırtını vermezse, gücünü ve güvenini milletten almazsa üreteceği yalnızca kriz ve kutuplaşma olacaktır.

ÜÇ BÖLGEYİ İŞARET ETTİ: ALAYI SİLİNDİR GİBİ EZİLMELİ

İstiklal saldırısından sonra terör örgütüne çok ağır darbe vurulmuştur. Türkiye 2023 yılında terör belasından Allah'ın izniyle kurtulacak, tek bir terörist dahi yakayı kurtaramayacaktır. Sabır ve tahammülümüz kalmamıştır. Canilere ihanetlerinin bedeli mutlaka ödettirilecektir. Bütün hainler açık hedefimizdir, Ayn el Arab, Münbiç ve Tel-Rıfat mıntıkasında canlı terörist bırakılmamalıdır. Terörle mücadelemiz bekanın, güvenliğin, huzurun meşru gerekçesidir. Son günlerde maalesef terör örgütünün hain saldırılarında şehit düşen vatandaşlarımız, askerlerimiz yüreğimize ateş düşürmüştür. Alayı silindir gibi ezilmelidir.

''DİPSİZ KUYULARIN KAPATILMASI MECBURİYETTİR''

Kaç gündür dikkatimizi çekmektedir. Önüne gelen dili olan, yanaşık düzen nedir bilgisi olmayan ne kadar geveze yorumcu, sözde uzman varsa televizyonlardan Türkiye'nin kara harekatı şu günde olacak, bugünde yapılacak diye konuşur. Deprem olur bunlar ekrana çıkar. Sırasıyla ahkam keserler. Marketten pazardan çıkmadıkları izlenimini verirler. Hep aynı şeyler. Türkiye'nin ne zaman ve hangi şartlarda muhtemel kara harekatı yapacağının yetkisi olmayan kişiler tarafından dillendirilmesi güvenlik zaafıdır. Buna sınır konmalıdır. Masa başında cetvelle sınır çizen sömürgeci anlayışın açtığı dipsiz kuyuların kapatılması bir mecburiyettir. 

''TERÖRÜN KAFASI KOPARTILMALI''

Karşımıza kim çıkarsa sonu teröristler gibi olmalıdır. Karadan süpürme harekatıyla terörün kafası kopartılmalı. Hiç bir terör örgütüne sessiz seyirci kalamayız, kalmayacağız. Türk milleti, kokuşmuş zillet zihniyetinden ibaret değildir. Hata yapmayın. Bunun bedelini Çanakkale'de ödediniz. İşbirlikçilerinize bakarak milletimizi çaresiz sanmayın. Hiçbir gafil, hiçbir hain, hiçbir zalim Türkiye'nin yıkımını göremeyecektir. Cumhur İttifakı sıkılmış yumruk gibidir. MHP ve Cumhur İttifakı alçak emellere asla izin vermeyecektir. Sürekli olarak ülkem ve milletim, partim ve ben dememiz boşuna değildir. Küresel emperyalizme aman vermeyeceğiz. Bizim başarımız Cumhur İttifakı'nın başarısıdır.

KONYA'DAKİ BARINAK VAHŞETİ

Konya'da bir meczubun hayvanlara yönelik saldırısı manevi değerlerin ayaklar altına alınmasının çok açık kanıtıdır. Her hayvan emanettir, tıpkı her insanın dünyada emanet olduğu gibi. Hayvanlara eziyet büyük bir vebaldir. Allah bütün canlılara merhamet edilmesini buyurmaktadır. Hayvanlara kötü muamele eden kim varsa kınanmalıdır. Sahipsiz gezen hayvanların da savunmasız insanlarımıza saldırıları da sık sık gözlenmektedir. Son zamanlarda yaşanan olayların varlığı hüznümüzü artırmıştır. Ne insanımızın hayatından taviz veririz ne de bir hayvana yapılan işkenceye sessiz kalırız. Hayvanlara sevgi beslemeyen birisinin insan sevgisine haiz olması beklenmemelidir.

''UYANIK DURMALIYIZ''

Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. 100 maddelik yeni anayasa teklifimizi paylaşmıştık. Herkes yeni bir anayasadan bahsetmektedir. Her partinin samimi bir durum muhasebesi yapmasında yarar vardır. Bizim başarımız Cumhuriyetin başarısıdır. Türkiye’yi siyasi ve ekonomik türbülansa sokmak için geceyi gündüze katan iç ve dış odaklara karşı uyanık durmalıyız.

ALTILI MASANIN ÇALIŞMASINI ÇÖPE ATTI: ZİLLET İTTİFAKI'NIN AKIL HOCASI HDP-PKK'DIR

Zillet ittifakının anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye sarmak akıntıya karşı kürek çekmek güçlenen Türkiye'ye pranga vurmaktır. Birbirlerinin kulağını çekmek için pozisyon alanların ortak bir akılla anayasa hazırlaması ham bir hayaldir. Zillet ittifakının akıl hocası HDP'dir, PKK'dır. Bunların yapacağı anayasa yıkım anayasasıdır. 6 parti 55 defa bir araya gelmiş. 6’sını bir araya getirsen bir Milliyetçi Hareket yapmaz. Bu anayasa metni 100. yılda 100 maddelik yeni anayasa taslağıdır. Gelsinler bir de bunu okusunlar. Alın size 6'ya karşı 2.

''ALTILI MASAYA 3 DÖNEM RESTİ: 2 YETMEZ 3 OLSUN DERSEK NE YAPACAKSINIZ?''

Hiçbir parti veya sivil toplum kuruluşu, darbe anayasasından memnuniyet duyduklarını öne sürememiş. Herkes ittifak halinde yeni bir anayasadan bahsetmektedir. Ancak sıra nasıl bir anayasa yazılsın sorusuna geldiğinde de potansiyel anlaşmazlıklar ortaya çıkmaktadır. Her partiden samimi bir durum muhasebesi yapılması önemlidir.Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü yeni bir anayasa ile taçlandırmak sorumluluk bilincinin gereğidir. Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı parlamenter sistem ve anayasa çalışması ölü doğmuştur. Zillet İttifakı'nın anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye doğru sarmak, devletin temellerine dinamit sermektir. Artık uzlaşmak, yeni bir anayasa hazırlamak milli bir vecibedir. Buna dudak bükenler, sırt dönenler, yapay kriz çıkaranlar tarih ve millet huzurunda demokratik hesaba şimdiden hazır olmalıdır. 6'sını bir araya getirsen bir Milliyetçi Hareket yapmaz. Bu anayasa metni Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında 100 maddelik tasla metnidir. Gelsinler bir de bunu okusunlar eğer bunu gördükleri zaman en yakın çöplüğe 6'sını birden atın. TASAV, kurucusu olduğum vakfın eseridir. Bunların uykularını kaçırayım. 7 yıllık bir seçim yapılacakmış, bir defa görev yapılacakmış. Biz birini tamamladık. ikincisine hazırlanıyoruz. Cumhur İttifakı olarak 2 yetmez, 3 dersek ne yapacaksınız. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!