banner2

AK Partili Hamza Dağ'dan 6'lı masaya gönderme! 'Bırakın ülke yönetmeyi dernek bile yönetemezler'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı özel bir televizyon kanalında 6'lı masada krize sebep olan aday belirleme sürecine ilişkin konuştu. Hamza Dağ, "Aday açıklama tarihinde bile bir anlaşma yapamıyor. 6'lı masada çok net bir şekilde bir güç savaşı var, güç birliği yok. Burada ittifak değil bir ihtilaf var. Böyle bir yapı bırakın ülkeyi dernek yönetemez." dedi.

Gündem 02.02.2023, 23:24
Abone ol
AK Partili Hamza Dağ'dan 6'lı masaya gönderme! 'Bırakın ülke yönetmeyi dernek bile yönetemezler'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 6'lı masanın aday belirleme süreciyle ilgili Hamza Dağ, "6'lı masada çok net bir şekilde bir güç savaşı var, güç birliği yok" dedi. 

"MIZIKÇILIK YAPALIM DEDİLER"

Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını Başkan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan  Hamza Dağ, "Seçildiği dönemden beri Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı, hepimiz 2023 seçimleri adaylığını ilan ettik. Bugüne kadar, 6'lı Masa'daki bütün liderler hep 'sandıkta yeneceğiz' diyordu. YSK'ya bir girişim olmayacağını söylüyorlardı. YSK üyelerini Cumhurbaşkanı atamıyor. Kılıçdaroğlu, başvursak ne olacak, diyerek bu şekilde konuştu. Hem İYİ Parti hem Gelecek hem DEVA hem CHP'den ısrarla bu tartışmaya açılmayacak gibi sözler vardı. 6+1'li masanın adayı yok, kaybedeceğimizi anladık, Cumhur İttifakı da adaysız kalsın, dediler, gerçek anketleri gördüler, bari mızıkçılık yapalım dediler." açıklamasında bulundu.

"6'LI MASADA İTTİFAK DEĞİL, İHTİLAF VAR"

6'lı masadaki liderlerin güç savaşlarına değinen Dağ, "6'lı masa içinde çok net bir şekilde bir güç savaşı var, güç birliği yok. Son dönemlerdeki hadiselerde kamuoyuna sızdırılan bilgilerden çok net gördük. Kendilerine basın vasıtasıyla bunu sızdırıyorlar. Burada ittifak değil bir ihtilaf var. Buradan bir şey çıkmaz. Adaylık tartışmaları yapıldığı zaman, size ne muhalefetin adayından, deniyordu. Sözcüleri çıkıp medyada, İBB Başkanı da 'Size ne?' demişti. Bunlara bakıldığında seçim yaklaştığında belli olsun, yapacağız dediler, fiili olarak karar yansıtıldı ama yine aday yok. Adaydan önce bırakın bunu tartışmayı, adayı açıklayacak tarihi tartışma noktasına geldiler. İYİ Parti de 'kazanacak aday' gibi ifadeler ortaya atıyor. Tüm bunlara bakınca aday da çıkarılmıyor, yine CHP'den birilerinin adaylığı için hamle yapılıyor. Bir senedir toplantı yapan 6'lı Masa, aday açıklama tarihinde bile bir anlaşma yapamıyor." ifadelerini kullandı. 

"ÜLKEYİ DEĞİL, DERNEK BİLE YÖNETEMEZLER"

Hamza Dağ açıklamasına şöyle devam etti; "Böyle bir yapı bırakın ülkeyi dernek yönetemez, böyle bir hal Türkiye gibi 86 milyonuyla, bulunduğu coğrafyanın dört bir yanındaki istikrarsızlıklara ilişkin süreç yürütmesi gereken bir ülkeyi yönetemezsiniz. Sürekli toplanır, dağılırsınız. Kendi içlerinde çelişkililer. Tezkere meselesi, hem Suriye'nin kuzeyine Irak'a, Libya'ya görüşüldüğünde, İYİ Parti 'evet' dedi, CHP ve HDP 'hayır' dedi. İYİ Parti, CHP İstanbul Sözleşmesi'ni destekliyor, Saadet desteklemiyor. LGBT konusu var, bizim tavrımız net. Ermeni Soykırımı meselesi... Ortak bir duruş yok. Ülkeyi yönetirken bunlarda anlaşamazsanız bu direkt vatandaşa temas eder. Özelleştirme konusu var bir de, birileri özelleştirme diyor, birileri hemen kamulaştırma diyor. Vatandaşın takdirine bırakıyorum. 2 gemi var ortada, birinde kaptan belli, diğerinde dümende 7 kişi var. Biri sağa biri sola çevirelim diyor. Birinde rota belli. Farklı bir kültür doğuracak, çıkaracak... 2002'den bu yana çok fazla icraat yaptık. Sadece icraatta değil uzlaşma kültürünü millette sağladık. Önceki dönemlerde sorunları olan insanlara arkamızı dönmedik.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!