banner2

ABD'den PKK'ya mesaj: TSK geliyor Kandil'i boşaltın

Türkiye'nin 18 Nisan'da PKK terör örgütüne yönelik Irak'ın kuzeyinde başlattığı Pençe-Kilit Operasyonu öncesi ABD'nin PKK'ya Kandil'i boşaltması konusunda mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Gündem 04.08.2022, 09:07 04.08.2022, 09:37
Abone ol
ABD'den PKK'ya mesaj: TSK geliyor Kandil'i boşaltın

Geçtiğimiz aylarda Adana'da PKK/KCK'nın sözde Türkiye Demokratik Örgütlenmesi'ne yönelik 27 Haziran'da düzenlenen operasyonda KCK/TDÖ sözcüsü Ayşe Irmak, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk ve HDP'li yöneticilerin de arasında olduğu 37 şüpheli gözaltına alınmıştı. Adana Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 4 adet tabanca ve çok sayıda örgütsel dokümana el konulmuştu.

ABD'DEN TALİMAT: KANDİL'İ BOŞALTIN ROJAVA'YA KAYDIRIN

Yeni Şafak'ın haberin göre, yapılan baskın sonrası ele geçirilen dokümanlar üzerinde yapılan incelemelerde çok önemli bilgilere ulaşıldı. TSK'nın 18 Nisan'da PKK terör örgütüne yönelik Irak'ın kuzeyinde başlattığı Pençe-Kilit Operasyonuyla ilgili gelişmeler de var.  ABD'nin operasyon öncesi terör örgütünün sözde Kandil karargahını boşaltması ve Suriye'nin kuzeyinde PKK/PYD işgali altında olan Rojava'ya kaydırılmasını teklif ettiği belirlendi. Ancak terör örgütü bu teklifi reddetti.

ÇOCUKLUKTAN AŞILANMALI

Ele geçen dokümanlar arasında örgütün izleyeceği yol haritası da ele geçirildi. Örgütün çalışma ve işleyiş şekli, yöntemleri ve örgüt disiplini hakkında çocuklara eğitimler verilmesi, örgütsel konuların çocukların yanında konuşulması, örgüt ideolojisinin kişilere çocukluktan itibaren aşılanması talimatının verildiği görüldü.

GÜNDEM OLUŞTURMA GÖREVİ VERİLDİ

Yapılan incelemelere göre, PKK/KCK TDÖ yapılanmasına bağlı kurumlar Ayşe Irmak'a bağlı. Ayşe Irmak, örgüt tarafından 'yürütmeci' olarak görevlendirildi. Ayrıca, örgüt yönetimince TDÖ adına ülke genelinde gündem oluşturma görevi verildi. Örgütsel yapı içerisinde ideolojik alan, birinci dereceden örgütlenme sahası olarak görülüyor. Mutlak suretle örgütsel yapılara-kurumlara eleman kazandırılarak, bu şahısları örgütün hizmetine alınması gerektiği vurgulanıyor. Örgüt kurumlarında faaliyet gösteren siyasetçilerin de milletvekili veya belediye başkanı adaylarının destekleneceğine işaret ediliyor.

GENÇLERİ AŞILAYIN

Yapılan incelemelerde ele geçirilen dökümanlarda, gençlerin militanlaşması isteniyor. Örgüt, sokak eylemlerine büyük önem veriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!