banner2

47 gündür deprem bölgesinde olan Bakan Karaismailoğlu 'hiçbir endişeniz olmasın' diyerek duyurdu!

Kahramanmaraş merkezli depreminden ardından bölgeye giden ve 47 gündür bölgede bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremzede vatandaşlarla iftarda bir araya geldi. Bölgede 300 bin kişilik ekibin yaraları sarmak için bulunduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu vatandaşlara "Bunlarla birlikte bu işlerin üstesinden geleceğiz, hiçbir endişeniz olmasın." dedi.

Gündem 24.03.2023, 19:48 25.03.2023, 12:03
Abone ol
47 gündür deprem bölgesinde olan Bakan Karaismailoğlu 'hiçbir endişeniz olmasın' diyerek duyurdu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından geldiği deprem bölgesinde çalışmaların yoğun şekilde devam ettiriyor.

Bölgedeki depremzede vatandaşlarla iftarda bir araya gelen Bakan Karaismailoğlu "Vatandaşlarımızın yaşama dair bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirmek için özverili mücadele eden, tüm deprem bölgesinde 300 bine yakın arkadaşımız var. Bunlarla birlikte bu işlerin üstesinden geleceğiz, hiçbir endişeniz olmasın." ifadelerini kullandı.

İkinci iftarını, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden biri olan Adıyaman'da afetzedelerle yapan Karaismailoğlu burada vatandaşlarla sohbet etti.

"BUNLARIN HEPSİNİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

47 gündür deprem bölgesinde olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremde Adıyaman gibi 11 ilin yani 110 bin kilometrekarelik bir alanda dünyanın en büyük afetlerinden birisini yaşadığını söyledi. 

Bakan Karaismailoğlu, "Kayıplarımız çok fazla. Afet nedeniyle yıkılmış binalarımız var. İnşallah bunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Hep söylediğimiz gibi geriye getiremeyeceğimiz tek şey kaybettiklerimiz ama diğer her şeyi eskisinden daha iyi hale getirmek bizim görevimiz." dedi.

"DEPREM BÖLGESİNDE 300 BİNE YAKIN ARKADAŞIMIZ VAR"

Çalışmaların ramazanda da devam ettiğini dile getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

"Çok yoğun mücadele var, ilk günden beri devam ediyor. İnşallah ramazan ayının manevi iklimiyle birlikte çalışmalarımız daha da hızlanacak. Bütün Adıyamanlıların, 11 şehirdeki bütün vatandaşlarımızın doğal yaşama devam etmeleri için yoğun mücadele var. Bir taraftan konteyner kentlerimiz bir taraftan kalıcı konutlarımızın temellerini atıyoruz. Çok hızlı reaksiyon aldık. İnşallah bunların hepsini gidereceğiz. Vatandaşlarımızın yaşama dair bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirmek için özverili mücadele eden, tüm deprem bölgesinde 300 bine yakın arkadaşımız var. Bunlarla birlikte bu işlerin üstesinden geleceğiz, hiçbir endişeniz olmasın. Bize bundan sonra sadece zaman gerekli. Zamanla her şeyi eskisinden daha iyi hale getireceğiz."

Karaismailoğlu, akşam ezanının okunmasının ardından depremzedelerle orucunu açtı.

İftar programına, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç da katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!