Yandex Metrica

Yeni Nesil Anka'nın kapasitesi artırılıyor!

Yeni Nesil Anka'nın kapasitesi artırılıyor!

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, bir internet sitesinde yapılan röportajda, ''Yeni nesil Anka ile faydalı yük kapasitesinin arttığını'' söyledi. Kotil'in açıklamalarına göre TUSAŞ, yeni bir SİHA geliştiriyor.

Genel

23.01.2024, 17:31

TUSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Temel KOTİL, SavunmaSanayiST.com’a özel açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin açıklamalarda TUSAŞ’ın daha yüksek faydalı yük kapasitesi bulunan bir ANKA konfigürasyonu üzerinde çalıştığı öğrenildi.

''ANKA'NIN ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTACAK''

Kotil söz konusu röportajda, “2021 Mayıs ayı itibariyle ANKA teslimat sayımız 29’a ulaştı. Diğer taraftan, Yeni nesil ANKA ile faydalı yük kapasitesi arttığı için farklı konfigürasyonları destekleyen ANKA’nın ürün çeşitliliği daha da artmış olacak.'' dedi.

''TUNUS'A 3 ADET ANKA SATIŞI GERÇEKLEŞTİRDİK''

''Daha önce Savunma Sanayi Başkanımız Sayın İsmail Demir tarafından duyurulduğu gibi Tunus’a 3 adet ANKA ve ilgili yer sistemleri olmak üzere satışı gerçekleştirdik. ANKA’nın Tunus Silahlı Kuvvetleri’ne ihracatına ilişkin olarak teslimat takvimi için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Tunus’lu pilotların eğitimini de içeren çerçevede takvim işletiyoruz. Tüm süreçler tamamlandığında bu yılın üçüncü çeyreğinde ilk teslimatımızı yapmış olmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

YENİ NESİL ANKA

Yapılan açıklamalardan, söz konusu SİHA’nın daha yüksek faydalı yük kapasitesine sahip olduğu anlaşılıyor. , daha önce ANKA İHA’nın faydalı yük kapasitesini 200 kilogram ve havada kalış süresini ise 24 saat olarak belirtmiş, ancak kısa süre önce revize edilen bilgilere göre ANKA'nın artık 350+ kilogram faydalı yük kapasitesine ve 30 saat havada kalış süresine sahip olduğu bilgisini güncellemişti. Bu özelliklerin, Yeni Nesil ANKA’ya ait olabileceği değerlendiriliyor. Edinilen bilgiye göre Yeni Nesil ANKA, yeni bir kanat tasarımına ve daha düşük ağırlığa sahip bir gövdeden oluşmakta.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading