Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Hacı olmak isteyen Bill Gates tekrar Türkiye'de

Son dakika: Hacı olmak isteyen Bill Gates tekrar Türkiye'de

Dünyanın en zengin ilk 5 ismi arasında yer alan, Microsoft'un kurucusu Bill Gates beraberindeki süper yat, lojistik destek gemisi ve helikopteriyle Türkiye'ye geldi.

Genel

23.01.2024, 18:10

Dünyanın en popüler yazılımı Microsoft'un kurucu ortağı olan Bill Gates, 'Lana' isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi 'Wayfinder' ile Aydın'ın Kuşadası ilçesine geldi. 

Araç sahipleri trafikte sakın bunu yapmayın: 32.233 TL para ve ehliyete el koyma cezası var! Araç sahipleri trafikte sakın bunu yapmayın: 32.233 TL para ve... Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE ESKİ EŞİ MELİNDA İLE GELMİŞTİ

Gates, Kuşadası Körfezi açıklarında demirleyen süper yat 'Lana'da bir süre dinlendikten sonra özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki Meryemana Evi'ni ziyaret ederek, yeniden hacı oldu.

Yazlım devi Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'in içinde olduğu, Cayman Adaları bayraklı 'Lana' isimli kiralık süper yat, bugün sabah saatlerinde Kuşadası Körfezi açıklarına demirledi. Denize geçen yıl indirilen ve haftalık kirası 1 milyon 800 bin euro olan 107 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip yata, 68,2 metre boyundaki katamaran sınıfı destek gemisi 'Wayfinder' da eşlik etti. 

'Wayfinder'da Gates'in yakın korumaları ile personelin kaldığı öğrenildi. 146 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates, bir süre 'Lana' isimli yatta dinlendikten sonra bugün saat 15.00 sıralarında özel helikopteriyle İzmir'in Selçuk ilçesindeki havaalanına indi. Doğrudan Meryemana Evi'ne giden Gates, kilisede dua edip yeniden hacı oldu. Daha sonra Efes Antik Kenti'ne geçen Gates, yakın korumalarıyla beraber antik kenti gezdi. Milyarder iş insanı, 2005 yılında da Marmaris'te eski eşi Melinda ile 'Leander G' isimli lüks yatında tatil yaparken, Meryemana Evi'ne gelmiş ve ilk kez hacı olmuştu.

Kaynak: DHA
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading