banner2

Piknik planları başka bahara kaldı! Kara kış geri dönüyor: Meteoroloji 25 il için sarı ve turuncu kod uyarısı verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye geneli için vatandaşları uyardı. 25 il için alarm verildi. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan kritik uyarı...

Genel 29.05.2023, 15:47 29.05.2023, 16:02
Abone ol
Piknik planları başka bahara kaldı! Kara kış geri dönüyor: Meteoroloji 25 il için sarı ve turuncu kod uyarısı verdi

Mayıs ayının sonunda yaz sıcakları bekleyen vatandaşlar Meteoroloji'nin hava tahminleri ile şoka uğradı. Meteoroloji'den kuvvetli yağış, sağanak ve sel uyarıları peş peşe geldi. 

Meteoroloji'den bugün 25 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı. Uyarıya göre; İç Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz, Güney Doğu, Eskişehir, Çankırı ve Ankara'da sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI

Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından kuvvetli rüzgar, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güney, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

UYARI VERİLEN İLLER

Ankara, Antalya, Aydın, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kastamonu, Kütahya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Siirt, Uşak, Batman, Şırnak, Karabük.

İSTANBUL 17°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İZMİR 18°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ADANA 19°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANKARA 14°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısı yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

SAMSUN 17°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TRABZON 17°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

DİYARBAKIR 14°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!