banner2

MEB açıkladı: Sınavlarda görev alacak personellere ilişkin kriterler

MEB ile Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberine" göre, sınavlarda iki doz aşı yaptıranlar ve sınav görevinden 48 saat önce yaptırdığı PCR testi negatif olan personel görevlendirilebilecek

Genel 04.10.2021, 16:32
Abone ol
MEB açıkladı: Sınavlarda görev alacak personellere ilişkin kriterler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" ışığında sınavlarda görev almak isteyen ve Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında aşı ve test sonucu bilgilerini paylaşan personelden, iki doz Kovid-19 aşısını yaptıranlar ile sınav görevi başlamadan 48 saat önce PCR testi yaptırarak sonucu negatif olanların görevlendirilebileceğini açıkladı.

REHBER İL MİLLİ MÜDÜRLÜKLERİNE GÖNERİLDİ

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okullarda alınması gereken tedbirlere ilişkin "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Rehbere göre, tüm sınavlarda, HES uygulamasında aşı ve test sonucu bilgilerini paylaşan personelden iki doz aşı yaptıranlar ile sınav görevinden 48 saat önce PCR testi yaptırarak sonucu negatif olanlar görevlendirilebilecek. Aşısız veya bir doz aşı yaptırmış ancak Kovid-19'a yakalanıp iyileşmiş olanlar, hastalık sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süre boyunca sınavlarda görev yapabilecek.

Ancak bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreyi tamamlayanların görev alabilmesi için tam doz aşılarını yaptırmaları veya sınav görevinden 48 saat önce yaptırdığı PCR testinin negatif olması gerekecek. Bu belirtilenle dışında bulunan personelin görevlendirmesi yapılmayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!