DOLAR
13.81 0.65
EURO
15.63 0.61
ALTIN
789.92 0.44
BIST
1,923.25 0.67

Annesi açıkladı! Başak Cengiz'in en büyük isteği

Samuray kılıcıyla vahşice katledilen Başak Cengiz'in annesi, kızının en büyük isteğinin kadın cinayetlerinin son bulması olduğunu söyledi.

Genel 18.11.2021, 11:46
Annesi açıkladı! Başak Cengiz'in en büyük isteği

Samuray kılıcıyla vahşice katledilen Mimar Başak Cengiz'in annesi Beyhan Cengiz, kızının en büyük isteğinin kadın cinayetlerinin son bulması olduğunu ifade etti.

'SAMİMİYETLERİNİ YÜREKTEN HİSSETTİM'

Geçtiğimiz günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın acılı aileye taziye ziyaretinde bulunması konusunda açıklama yapan Beyhan Cengiz şunları söyledi:

''Cumhurbaşkanımız ve eşi konuya muvafık olarak geldi ve yanımızda oldular. Başkanımız değerli vaktini bizlerle geçirdi yanımızda oldu beni o kadar memnun etti ki, buraya şeref vermesi bile çok güzel. Acımı paylaşması da çok değerli. Gelmeleri çok iyi oldu acımı dindirmeye yardım ettiler benim yanımda ve samimi olduklarını ciğerden, yürekten hissettim. Adaletin yerine geleceğine inancımız daha çok arttı. Cumhurbaşkanımızdan hiçbir talebim olmadı çünkü o bir baba eşi bir anne yavrunuzun yerine koyun dedim. Ona göre adım atılsın ne diyebilirim ki her şey ortada zaten. Ben adalet istiyorum başka bir şey istemiyorum. Adalet konusunda başkanımızın yanımda olduğuna yüzde yüz eminim"

'BAŞKA BAŞAKLAR SOLMASIN'

Evladı için acısını odaya kilitlediğini ve sona kadar mücadeleye devam edeceğini söyleyen Cengiz şunları da ifa etti:

Kadın cinayetleri kanayan bir yaraydı. O yoldan Başak yerine başka biri de geçebilirdi. Başak'ım gitti bizim şimdi mücadelemiz Türkiye için başka başaklar solmasın gitmesin diye sürecek.

'KIZIMIN EN BÜYÜK İSTEĞİ KADIN CİNAYETLERİNİN SON BULMASIYDI'

''Giden gelmiyor biliyorum ama Başak bu konuda çok hassastı. Tüm kadın cinayetlerine tepki gösteren bir kızdı bitsin diye 'bir şeyler yapılmalı, güzel bir işe gireyim mücadelemi o zaman gör anne. Benim gibi düşünen çok insan var onları yanıma alacağım' derdi.
Televizyonda görüp ağlardık ağlamamız onlara fayda etmez anne derdi. Başak bu dava için uğraşıyordu kızımın en büyük isteği kadın cinayetlerinin son bulmasıydı. Kendisi de hain bir cinayete kurban gitti. İnşallah kızımın ardından atılan adımlar bu cinayetleri durdurur. Başak'ım geride kalanlara fayda sağlasın. O mücadeleyi çok istiyordu kadın cinayetlerinin son bulmasına kızım vesile olsun."

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!