Tarım ve Orman Bakanı Kirişci'den ucuz et müjdesi

Artan et fiyatlarıyla ilgili konuşan Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, vatandaşların ucun et yiyebilmeleri için bugün itibarıyla satışlarının başladığını söyledi.

Ekonomi 07.04.2022, 23:09 07.04.2022, 23:43
Abone ol
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci'den ucuz et müjdesi

TRT Haber'de gündeme ilişikin açıklamadar bulunan Tarım ve Orman Bakanı Kirişci et fiyatlarıyla ilgili müjdeli haberi verdi.

UCUZ ET SATIŞLARI BUGÜN BAŞLADI

Bakan Kirişçi, "Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, önce Et Süt Kurumu'nun 18 satış mağazasında ve devamında da Tarım Kredi marketlerinin 150'sinde bugün itibarıyla et satışlarımız başlamış durumda." ifadelerini kullandı.

Bakan Kirişci'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Türkiye'de üretim yok demek üreticilerimize büyük haksızlıktır. Kendi tercihlerimizi baştan yapmak zorundayız. Un, yağ ve şeker... Bu üç ürünün hammaddesi olan ürünleri üretiyor olmamız lazım. Bizim temel paradigmamız, yaklaşımımız stratejik olan ürünlere öncelik vereceğiz.
Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle hububat başta olmak üzere yağlı tohumlar yine hakeza buralarda bu tarımsal ürünlerle ilgili dünya genelinde bir sıkıntı yaşanırken Türkiye bunu tabir yerindeyse minimum etkilerle geçirmeye çalışıyor.

"KÜÇÜKBAŞ VE BÜYÜKBAŞ SORUNU YOK"

Bizim şu anda beside olan hayvanlarımız, artı devamında bu beside olan hayvanlarımızda kesim yapılacak olan hayvanlarımız noktasında bizim mevcut stoklarımızda bir problemimiz yok. Türkiye'nin küçükbaş ve büyükbaş hayvanda sorunu yok.

Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımız ucuz et yesin diye market ortalamalarının yüzde 15-20 altında, önce Et Süt Kurumu'nun 18 satış mağazasında ve devamında da Tarım Kredi marketlerinin 150'sinde bugün itibarıyla et satışlarımız başlamış durumda.

Türkiye'nin tarım politikası

Boş olan ekilmemiş alanları, yüzde 75'ini hibe ettiğimiz tohumluklarla teşvik edeceğiz. İnşallah amacımız bu yıl burasının asgariden 1 milyon hektarlık kısmını üretimle yeniden buluşturmak, kazandırmak istiyoruz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!