Son dakika: Dar gelirli ailelere 900 TL verilecek! Hemen başvuru yapın

Dar gelirli çocuklu ailelere sosyal yardım desteği verilecek. Bu kapsamda başvuran kişilerin ilgili belgelerle birlikte başvurup  900 TL'ye kadar ödemesini alması gerekiyor.

Ekonomi 15.05.2022, 15:38
Son dakika: Dar gelirli ailelere 900 TL verilecek! Hemen başvuru yapın

Devlet, sosyal politikalar kapsamında geçinmekte zorlanan ailelere destek ödemesi yapıyor. Bu ödemeler 900 TL'ye kadar çıkabiliyor. Peki, bu yardım programına başvurmak için ne yapılması gerekiyor? İşte detaylar...

ÇOCUKLARIN EĞİTİM MASRAFLARINA DESTEK OLUNUYOR

Hane bazlı yapılan ödemelerle her aileye düzenli olarak 500-900 TL arası ödemeler yapılıyor. Çocuklu ailelere verilen destekle hem hane bütçesine katkı sağlanıyor, hem de çocukların okul, gıda, giyim gibi harcamaları kontrol altında tutuluyor.

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yapılan desteklerin artık okul öncesi çocuklar için de verileceği duyuruldu. Ödeme tutarları ise şöyle:

Okul öncesi çocuklar için 500,
İlköğretim için 750,
Ortaöğretim için 800 TL,
Üniversite öğrencisi için ise 900 TL yardım yapılacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarıyla birlikte kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma vakıflarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yapılacak incelemeler sonucunda tarafınıza bilgi verilecek ve ödemelerinizi alabileceksiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!