Konutta yüzde 0,99 faizli kredi başvurusu ne zaman? Halkbank konut kredisi faiz oranları ne? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konutta yüzde 0,99 faizli kredi hakkında açıklama yaptı. Bu olay sonrasında vatandaşlar Halkbank konut kredisi faiz oranlarını araştırma yapmaya başladı. Peki konutta yüzde 0,99 faizli kredi başvurusu ne zaman? Halkbank konut kredisi faiz oranları ne? 

Ekonomi 10.05.2022, 11:23 10.05.2022, 11:25
Abone ol
Konutta yüzde 0,99 faizli kredi başvurusu ne zaman? Halkbank konut kredisi faiz oranları ne? 

Konutta yüzde 0,99 faizli kredi müjdesii Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Bu haber sonrasında vatandaşlar araştırmalara başladı. İlk defa ev sahibi olacakların başvurabileceği 0,99 faizli kredi başvurusu detayları merak ediliyor. Vatandaşlar bu haber sonrasında Halkbank konut kredisi faiz oranları ne diye araştırıyor. Peki konutta yüzde 0,99 faizli kredi başvurusu ne zaman? Halkbank konut kredisi faiz oranları ne? 

KONUTTA TÜZDE 0,99 FAİZLİ KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde küresel ekonomide ham madde fiyatlarında görülen fahiş yükselişler ve tedarik sorunlarının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle konut inşasında yavaşlama ve konut fiyatlarında çok büyük artışlar yaşandığını söyledi. Tayyip Erdoğan, vatandaşları, konut sektöründeki bu arızi dalgalanmadan korumak için tedbirler aldıklarını söyledi ve ekledi:

"Bu çerçevede konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz. Birinci paket ile ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşımıza, 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. İkinci paket, birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022'den önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak karşılanması şartı ile alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Konut değeri 2 milyon lirayla sınırlı bu paket 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının Türk lirasına dönüşümünü teşvik etmektir.

Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yöneliktir. Mayıs ayı başı itibarıyla asgari yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin bir an önce tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek. Böylece inşaat halindeki projelerin hızla tamamlanarak kısa vadedeki konut arzının artmasını, böylece fiyatların dengeye gelmesini hedefliyoruz."

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE?

Halkbank konut kredisi faiz oranını yüzde 0.99 indirmesi bekleniyor.

Halkbank tarafından konut kredisi, tüketici kredisi ve kurumsal kredi faiz oranları hakkında güncel bilgiler paylaşıldığında sizleri bilgilendireceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!