banner2

Kış gelmeden destek paketi açıklandı! Bakanlık duyurdu: Başvuran herkese 1500 TL ödeme yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığ kış aylarında barınma ve ısınma ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için kampanyalar oluşturmaya devam ediyor. Gelen son dakika bilgilerine göre, kış gelmeden destek paketi açıklandı! Bakanlık duyurdu: Başvuran herkese 1500 TL ödeme yapılacak

Ekonomi 08.08.2022, 12:36 08.08.2022, 13:01
Abone ol
Kış gelmeden destek paketi açıklandı! Bakanlık duyurdu: Başvuran herkese 1500 TL ödeme yapılacak

Bakanlık duyurdu! Çetin geçecek krizlerle dolu kış öncesi yardım müjdesi geldi, başvuru yapana 1500 TL nakit yardım sağlanacak. İşte ayrıntılar...

ASHB 1500 TL YARDIM ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuru koşullarını taşıyan herkese kış aylarında yakacak yardımı veriyor. 1500 TL nakit yardım imkanı için bakanlıktan istenen şartlara uygun olmak gerekiyor. Peki, nedir bu şartlar? Elbette bir gelir kriteri var. Yani yardıma muhtaç ya da dar gelirli olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyor. Yani yardım başvurusu yapabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3’te birinden az olmalı. Bu durumda olan vatandaşlar yardım için hemen başvuru yapabilir.

KÖMÜR DESTEĞİ DE VERİLİYOR

Kış aylarında yardıma muhtaç vatandaşlara verilen tek destek elbette nakit para yardımı değil. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile başvuru yapanlara aynı zamanda kömür yardımı veriliyor. Yukarıda saydığımız kriterler yine kömür yardımı için de geçerli. Bazı bölgelerde doğalgaz olmadığı için hala kömür ile ısınma sağlanıyor. Bu sebeple belediyeler ve valilikler dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelere kömür desteği de veriyor.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aynı zamanda vatandaşlara doğalgaz ve elektrik faturası yardımı da veriliyor. Daha önce bakanlık tarafından açıklanan kriterlere uygun olan vatandaşlar PTT aracılığı ile elektrik faturasının bir kısmını devletin ödemesini sağlayabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!