banner2

Karadeniz'den İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne ulaşım artık daha kolay olacak! 6 milyar TL'ye mal olacak yolun yüzde 70'i tamamlandı

Dar ve virajlı olması nedeniyle ulaşımın çok zor olduğu Tokat-Niksar güzergahında 2013 yılında başlayan bölünmüş yol çalışmalarının yüzde 70'i tamamlandı. 6 milyar TL'ye mal olacak yolun hizmete girmesiyle Karadeniz'le İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne ulaşım kısalmış olacak.

Ekonomi 26.01.2023, 10:53 26.01.2023, 11:54
Abone ol
Karadeniz'den İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ne ulaşım artık daha kolay olacak! 6 milyar TL'ye mal olacak yolun yüzde 70'i tamamlandı

Dar ve virajlı olduğundan ulaşımın bir hayli zor olduğu Tokat-Niksar güzergahında 2013 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlanan bölünmüş yol çalışmalarının yüzde 70'i tamamlandı.  

19 KİLOMETRELİK KISMI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

49 kilometre olarak planlanan Tokat-Niksar yolunun 30 kilometrelik kısmı, tamamlandı. Kalan 19 kilometrelik kısmın tamamlanması için de çalışmalar sürdürülüyor.

YIL SONUNDA AÇILMASI HEDEFLENİYOR

Kamulaştırma giderleri ile birlikte 6 milyar TL'ye mal olacak yolun yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor. Yolun hizmete girmesi ile Karadeniz'den İç Anadolu ile Akdeniz bölgelerine ulaşım kısalacak.

EN KESTİRME YOL BURASI OLACAK

AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, güzergahın 30 kilometresinin hizmete açıldığını söyleyerek şunları aktardı:

Güzergahtaki Dönekse-Yağmurlu arası zor bir alan, heyelan bölgesi. Şu anda tedbirler alındı. Burada da açık ve kapalı tüneller ile inşaatta son aşamaya gelindi. Büyük bir alanda dolgu yapılıyor. Yaklaşık maliyeti güncel fiyatlarla 6 milyar TL'nin üzerinde bir proje. Şehrimize hayırlı olsun. Tokat'ı Karadeniz'e bağlayan, Karadeniz-Akdeniz aksında en önemli ulaşım yollarından biri. Bittiği zaman Karadeniz'i, Akdeniz'e bağlayan en kestirme yol burası olacak. Yolumuzun şu anda yüzde 70'i tamamlandı. Kamulaştırmadaki zorluklardan dolayı biraz gecikme yaşadık. Kamulaştırma ile işlemler de hızlandı. Kısa zamanda bitirerek, hizmete açacağız" diye konuştu.

Tokat ilindeki toplam proje uzunluğu 49 km'dir. Bitümlü Sıcak Karışım kaplamalı Bölünmüş Yol çalışmaları devam etmektedir. Projede 30 km'lik kesim Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı Bölünmüş Yol ve 3 km'lik kesim Sathi Kaplamalı Bölünmüş Yol olarak tamamlanmıştır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!