banner2

Karabük merkezli 50 ilde araç stokçuluğu gerekçesiyle 51 şüpheli gözaltına alındı

Son dakika haberine göre, Karabük merkezli 50 ilde 'bayilerdeki araçları toplayarak tekel oluşturdukları ve araç fiyatlarındaki artışı etkiledikleri' gerekçesiyle 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ekonomi 15.12.2021, 10:41 15.12.2021, 11:23
Abone ol
Karabük merkezli 50 ilde araç stokçuluğu gerekçesiyle 51 şüpheli gözaltına alındı

Türkiye'de vatandaşlar son günlerde stokçuluktan muzdarip. Temel gıda ürünlerinden elektronik eşyaya kadar birçok üründe fırsatçılar stok yapıyor.Otomobilde de ÖTV gibi birçok alanda fırsat yaratılmasına rağmen piyasada sıfır araç bulunamıyor. 

'STOKÇULUĞA GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kapsamda halkı mağdur eden stokçuların üzerine kararlılıkla gidileceğini söylemişti. 'Stokçulara göz açtırmayacağız, stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz' diyen Erdoğan'ın talimatıyla fırsatçılara yönelik operasyonlar başlatıldı.

KARABÜK CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI TARAFINDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda ülke genelinde gerek yazılı gerek görsel medyadaki "sıfır kilometre otomobillerin bayilerde bulunamadığı, bayilerde olması gereken otomobillerin galericiler ve gayri resmi otomobil alım satımı yapan kişiler tarafından bayilerden toplanarak stoklandığı ve 'sıfır kilometre' otomobil piyasasında tekel oluşturulduğu, tekel oluşturulan piyasada bayilerden toplanarak stoklanan otomobillerin bayi liste fiyatlarının çok üzerinde manipülasyon yapılarak fahiş fiyatlarla ilan sitelerinde satışa sunulmak suretiyle haksız kazanç elde edilmeye çalışıldığı ve vatandaşların mağdur edildiği" haberleri üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi.

50 iLDE OPERASYON

Ekipler, otomobil stokçularına yönelik 50 ilde operasyon gerçekleştirdi.

51 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

Operasyonda Karabük merkezli 50 ilde "Bayilerdeki araçları toplayarak tekel oluşturdukları ve araç fiyatlarındaki artışı etkiledikleri" gerekçesiyle 51 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!