Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na ÖTV yanıtı: Piyasaları manipüle etmek gayretinde

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Nebati, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını eleştirerek, “Piyasaları manipüle etme gayretlerinizi şaşkınlıkla karşılıyorum” dedi.

Ekonomi 12.08.2022, 21:09 12.08.2022, 21:24
Abone ol
Bakan Nebati'den Kılıçdaroğlu'na ÖTV yanıtı: Piyasaları manipüle etmek gayretinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “ÖTV” açıklamalarına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den yanıt geldi. Nureddin Nebati "Sayın Kılıçdaroğlu, bir süredir piyasaları manipüle etme ve tüketici davranışlarını olumsuz etkileme gayretlerinizi şaşkınlık ve üzüntüyle karşılıyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU, PİYASALARI MANİPÜLE ETME GAYRETİNDE

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sayın Kılıçdaroğlu, bir süredir piyasaları manipüle etme ve tüketici davranışlarını olumsuz etkileme gayretlerinizi şaşkınlık ve üzüntüyle karşılıyorum.

Geçen günlerde finansal piyasalarda istikrarı ve güveni pekiştiren Kur Korumalı Mevduat'a ilişkin ifadelerinizden sonra şimdi de hiçbir ekonomik dayanağı olmayan, gerçeklikten uzak otomobilde ÖTV indirimi vaadinizi gördüm.

"BEN ŞİMDİ SİZE DURUMU ANLATAYIM"

Sizin bu manipülasyonunuzu espriye alarak "Tam ÖTV'yi artıracaktık ki, Kılıçdaroğlu konuştu" şeklinde bir söz söyledim.

Ben şimdi size durumu anlatayım; "Vergi politikaları" belirlenirken nelere dikkate edileceği, piyasa bozucu hareketlerden nasıl kaçınılacağı ve vergilemede nasıl objektif olunacağı hususları, sizin çok iyi bildiğinizi iddia ettiğiniz vergiciliğin temel kurallarındandır. Vergi artışı veya indirimi şeklinde planımız olsa, bunu sizin gibi ulu orta konuşup fiyatları artıracak-azaltacak ve sektörde tüketici davranışlarını bozucu şekilde yapmayız. Sayın Kılıçdaroğlu, ekonomik temelleri olmayan ve içi doldurulmamış, serbest ticareti bozucu, fiyatları manipüle eden tarzda siyasi sorumluluk anlayışına sığmayan konuşmalarınızın yıkıcı muhalefet yapmanızın dışında ülkemize bir faydası yoktur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!