banner2

Acele etmeyen başını taşlara vuracak! Altın Uzmanı İslam Memiş üstüne basa basa uyardı! Seçim sonrası altın piyasası ne olacak?

Altın Kahini İslam Memiş'ten 15 Mayıs uyarısı! Son çıkış acele edin diye seslendi. Memiş 15 Mayıs sonrası için Türkiye ekonomisine dair yorumlarını açıkladı. İşte Memiş'in açıklamaları...

Ekonomi 09.05.2023, 15:44 09.05.2023, 16:26
Abone ol
Acele etmeyen başını taşlara vuracak! Altın Uzmanı İslam Memiş üstüne basa basa uyardı! Seçim sonrası altın piyasası ne olacak?

Altın kahini olarak bilinen ve yaptığı ekonomi yorumları ile adından söz ettiren Piyasalar uzmanı finansal analist İslam Memiş seçim sonrası ekonomi öngörülerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen Memiş'in yazısı şöyle: 

"Seçim öncesi para piyasalarında volatilitenin yüksek olması kaçınılmaz. Bu hafta seçim fiyatlaması içinde olacağız. Piyasa kurları bağımsız bir şekilde sağlıksız işlem gerçekleştirir. Yurt içi piyasalarda takip edeceğimiz önemli bir veri yok. Yurt dışında ABD enflasyon verisini takip edeceğiz. Faiz kararlarının öne çıktığı geride kalan haftanın ardından, piyasaları gelecek hafta daha veri odaklı bir ekonomi gündemi bekliyor." dedi.

"AL-SAT YAPMAYIN"

Sözlerine devam eden Memiş, "Yurt içinde hazine ihaleleri, sanayi üretimi, ödemeler dengesi, iş gücü istatistikleri ve perakende satış verileri takip edilecek. Yurt dışında ABD tüketici ve üretici enflasyonu ile İngiltere Merkez Bankası (BoE) faiz kararı öne çıkıyor. Ayrıca Almanya sanayi üretimi, Çin tüketici ve üretici fiyatları, Euro Bölgesi Sentix yatırımcı güven endeksi, nihai tüketici fiyatları, İngiltere ticaret, aylık ve dönemsel GSYH, sanayi üretimi verileri de takvimde yer alıyor." dedi.

İslam Memiş, "Bu hafta kredili veya kaldıraçlı işlemle al-sat yapmayın. Bu hafta açığa alım-satım yapmayın. Stresli bir hafta olacağından para piyasalarından bir şey beklememek gerek. Makas aralıkları yine konuşulur." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!