banner2

Ukrayna ordusu Rusya'nın Harkiv'e fırlattığı füze kalıntılarını topladı

Ukrayna ordusu Rusya'nın Harkiv'e fırlattığı füze kalıntılarını topladı. Sivilleri de hedef alan ve Harkiv altyapısına büyük hasar veren füzelerin kalıntıları dehşet uyandırdı.

Dünya 30.11.2022, 12:05 30.11.2022, 13:42
Abone ol
Ukrayna ordusu Rusya'nın Harkiv'e fırlattığı füze kalıntılarını topladı

Rus birliklerinin Harkiv'e fırlattığı Çoklu Fırlatmalı Roket Sistemi (MLRS), top mermileri, seyir ve balistik füzelerinin enkazları Ukranya ordusu tarafından toplandı. Harkiv'de yerleşim yerlerinden toplanan füze kalıntılarının görüntüleri dehşet uyandırdı.  

UKRAYNA'NIN DOĞU KAPISI EN BÜYÜK SALDIRILARIN HEDEFİ

24 Şubat'tan beri devam eden Rusya-Ukrayna Savaşı'dan korkunç görüntüler gelmeye devam ediyor. Rusya sınırına yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta yer alan ve başkent Kiev'in ardından Ukrayna'nın en büyük şehri olan Harkiv, savaşın başından itibaren neredeyse en büyük saldırıların hedefi oldu. İişte, Ukrayna ordusunun topladığı Rus füze kalıntıları...

 

447 SİVİL VE ASKER CESEDİ BULUNDU

Ukrayna'nın doğu kapısı olarak bilinen Harkiv bölgesinde sivil altyapı roket ve topçu saldırılarında büyük hasar gördü. Ukraynalı yetkililer savaş boyunca Harkiv ormanarında 447 sivil ve asker cesedi bulunduğu kaydedildi.


 
EN AĞIR ÇATIŞMALAR HARKİV'DE MEYDANA GELDİ

26 Şubatta Moskova'nın ifadesiyle "özel askeri harekatın" başlamasından iki gün sonra ABD!li savuma yetkilileri en ağır çatışmanın Harkiv ve çevresinde meydana geldiğini ifade etmişti. Ukrayna ordusu Eylül ayında Rusya'ya yönelik karşı saldırıya geçmiş ve Harkiv'in Ruslar tarafından işgal edilen kısmını kurtarmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!