banner2

Son dakika: Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed Bin Selman Başbakan olarak atandı

Son dakika haberleri... Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdülaziz'in imzaladığı kararla Veliaht Prens Muhammed Bin Selman Başbakan olarak atandı.

Dünya 27.09.2022, 21:30 28.09.2022, 00:45
Abone ol
Son dakika: Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed Bin Selman Başbakan olarak atandı

Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdülaziz el-Suud, bir kraliyet kararnamesi yayımlayarak Suudi Arabistan kabinesinde değişikliğe gitti.

DİĞER OĞLU DA SAVUNMA BAKANI

Veliaht prens olan ve ülkenin fiili lideri konumundaki oğlu Muhammed bin Salman'a başbakanlık görevi veren Kral Salman, Savunma Bakan Yardımcısı olarak görev yapan diğer oğlu Khalid bin Salman'ı da Savunma Bakanı mevkisine atadı. Yousef bin Abdullah bin Muhammed el-Bunyan Eğitim Bakanı olarak atandı.

SENEGAL PLANI DA KARARNAMEDE

Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Salman, Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Farhan, Yatırım Bakanı Khalid bin Abdulaziz al-Falih, İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Saud bin Nayef bin Abdulaziz ve Maliye Bakanı Muhammed bin Abdullah el-Jadaan görevlerine devam edecek. 

Kararnamede ayrıca Senegal'e 63 milyon dolarlık kredi verileceği belirtildi. Suudi Arabistan Kalkınma Fonu, Senegal'in başkenti Dakar'dan Tivaoune'ye uzanan bir sahil yolunun yapımını finanse etmek için kredi verecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!