Yandex Metrica

İsrail savaş kabinesinde neler konuşuldu? Perde arkasında yaşananlar ABD medyasına sızdı

İsrail savaş kabinesinde neler konuşuldu? Perde arkasında yaşananlar ABD medyasına sızdı

Beklenen oldu ve İran, İsrail'e İHA saldırısı başlattı. İran operasyonun adını "Gerçek Vaat Operasyonu" olarak ilan etti. Dünya ise İsrail'in İran'a karşılık verip vermeyeceğine kilitlenmiş durumda. Olası bir misillemenin yeni bir savaşın fitilini ateşleyebileceği korkuları sürerken ABD medyasına sızan bir bilgi İsrail'de kapalı kapılar arkasında yaşananları gözler önüne serdi. 

Dünya

17.04.2024, 19:49

Terör devleti İsrail, İran'ın Şam'daki büyükelçilik yerleşkesinde yer alan konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemişti. Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde toplam 7 kişi ölmüştü.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini belirterek, "Kötü rejim bir hata yaptı, cezalandırılmalı ve cezalandırılacak." ifadesini kullanmıştı.

Şeytanın aklına gelmez: Hava savunma füzesini deniz robotundan ateşlediler Şeytanın aklına gelmez: Hava savunma füzesini deniz robotundan ateşlediler Haberi Görüntüle

İRAN, İSRAİL'E İHA SALDIRISI BAŞLATTI

Beklenen oldu ve İran, İsrail'e İHA saldırısı başlattı. Açıklama İsrail devlet televizyonu KAAN'dan geldi. İran operasyonun adını "Gerçek Vaat Operasyonu" olarak ilan etti. Dünya ise İsrail'in İran'a karşılık verip vermeyeceğine kilitlenmiş durumda. Olası bir misillemenin yeni bir savaşın fitilini ateşleyebileceği korkuları sürerken ABD medyasına sızan bir bilgi İsrail'de kapalı kapılar arkasında yaşananları gözler önüne serdi. 

Hamas'tan ateşkes müzakerelerine dair yeni açıklama: 'Netanyahu'nun uzlaşmazlığı girişimleri başarısızlığa uğrattı' Hamas'tan ateşkes müzakerelerine dair yeni açıklama: 'Netanyahu'nun uzlaşmazlığı girişimleri başarısızlığa... Haberi Görüntüle

NETANYAHU'YA BASKI

Axios'ta Barak Ravid'in üç İsrailli yetkiliye dayandırdığı habere göre, İran'ın İsrail'e hava saldırısı başlatmasının ardından savaş kabinesi cumartesi gecesi hemen toplandı. Söz konusu toplantıda bakanlar Benny Gantz ve Gadi Eisenkot, Başbakan Netanyahu'ya derhal karşı saldırı yapması yönünde baskı yaptı.

İsrail'in Refah planı basına sızdı: Sınır kontrolü bakın kime verilecek İsrail'in Refah planı basına sızdı: Sınır kontrolü bakın kime verilecek Haberi Görüntüle

''BEKLERSEK DESTEK AZALIR''

Başbakanlık ise bu raporu "gerçeğin tam tersi" olarak nitelendirerek yalanladı. Gantz ve Eisenkot'un, İsrail'in İran bombardımanına yanıt vermek için ne kadar uzun süre beklerse, bunu yaparken o kadar az uluslararası destek alacağını savundukları bildirildi. İki bakan ayrıca, İran drone'ları hala İsrail'e doğru giderken başlatılan acil bir karşı saldırının başka bir dalgayı savuşturacağını ve mübadeleyi sona erdireceğini öne sürdüler.

İsrail jetleri Mısır sınırını bombardımana tuttu: Kahire'de kırmızı alarm İsrail jetleri Mısır sınırını bombardımana tuttu: Kahire'de kırmızı alarm Haberi Görüntüle

''BEDELİ AĞIR OLUR''

Netanyahu ve savaş kabinesinin diğer üyeleri, İran'a karşı yapılacak acil bir karşı saldırıyı reddettiler. Netanyahu ve diğer kabine üyeleri, karşılık verilmesi yerine İran saldırısının ne kadar can kaybına ve ne kadar hasara yol açtığını görmek için beklemeyi seçti. Ayrıca Netanyahu, Hamas'la ve İran'la aynı savaşmanın bedelinin ağır olacağı görüşünü savundu.

Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan yetkilileri bir araya geldi: Gümrük kapılarında geçişler kolaylaştırılacak Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan yetkilileri bir araya geldi: Gümrük kapılarında... Haberi Görüntüle

KISITLAMALAR KALDIRILDI

Öte yandan İsrail ordusu, İran'ın saldırı tehdidi nedeniyle iki gün ara verilen okulların bugün itibarıyla yeniden açılacağını ve toplanma yasağının da kaldırıldığını duyurdu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading