banner2

Savaştan en büyük darbeyi alan kent: İzyum! Halk sokakta yemek yapmaya çalışıyor

Ukrayna'nın Harkiv bölgesindeki İzyum kentine Rusya ile devam eden savaş sebebiyle elektrik sağlanamazken, İzyum halkı sokakta yemek pişirmeye çalışıyor.

Dünya 18.09.2022, 18:29 18.09.2022, 18:39
Abone ol
Savaştan en büyük darbeyi alan kent: İzyum! Halk sokakta yemek yapmaya çalışıyor

Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat'tan beri devam eden savaşı en ağır izlerinin görüldüğü kentlerden biri Harkiv'de bulunan İzyum oldu. 

BİNALARIN YÜZDE 80'İ YIKILDI 

Saldırılar nedeniyle binaların yüzde 80'inin yıkıldığı kentte elektrik bulunmuyor. Diğer kentlerle de iletişimin sağlanamadığı İzyum'da kış aylarının yaklaşmasıyla endişe daha da büyüyor.

HALK SOKAKTA YEMEK YAPMAYA ÇALIŞIYOR 

Isıtma sistemlerinin de saldırılarda zarar gördüğü kentte halk yemeklerini sokakta yapıyor.

İZYUM'DA 400'DEN FAZLA CESET BULUNDU 

İzyum kentinin Rus ordusundan geri alınmasının ardından toplu mezar bulunduğunu ve detayları araştırdıklarını duyuran Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı:

İzyum'daki toplu mezarlıkta 400'den fazla ceset bulundu. İşkence izleri olan çocuklar, füze saldırıları sonucu ölenler ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri savaşçıları. Rusya sadece ölüm ve acı bırakıyor. Katiller ve işkenceciler, insani olan her şeyden mahrum. Kaçmayacaksın, saklamayacaksın. İntikamımız gerçekten korkunç olacak. Bugün dünya, Rus ordusunun geride bıraktıklarını görmeli. İzyum yakınlarındaki ormanda 400'den fazla mezar var. Hala tam olarak kaç ceset olduğunu bilmiyoruz. Rusya zaten dünyadaki en büyük terör kaynağı haline geldi. Başka hiçbir terörist güç bu kadar çok ölümün arkasında durmuyor. Dünya harekete geçmeli. Rusya, terörizmin devlet sponsoru olarak tanınmalı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!