Rusya, Mariupol'deki Kanuni Sultan Süleyman Camii'sini bombaladı mı?

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Mariupol kentinde içinde Türk vatandaşlarının mahsur kaldığı camiyi vurduğunu açıkladı. Kanuni Sıultan Süleyman Camii Derken Başkanı İsmail Hacıoğlu, '700 metre yakınına bomba düştü ama cami isabet almadı. Mahalle bombalanıyor. 86 Türk mahsur, 30'u camide diğerleri evde. Ruslar, tahliye konvoyuna 4.kez izin vermedi. Tahliye konvoyu 5.kez deneyecek, kente 200 km'deler.' dedi.

Dünya 12.03.2022, 15:20 12.03.2022, 15:54
Abone ol
Rusya, Mariupol'deki Kanuni Sultan Süleyman Camii'sini bombaladı mı?

Rusya- Ukrayna savaşının 17. gününde çatışmalar daha da şiddetli hale geldi. Rus ordusu Kiev'e doğru ilerlemeyedevam ediyor. Özel teknoloji şirketi Maxar, ordunun son uydu görüntülerini paylaştı.

Ukrayna ordusu ve sivil halk direnmeye devam ederken, dün Rus birlikleri Mariupol'de, 34'ü çocuk 86 Türk vatandaşının sığındığı bir caminin çevresini bombaladığını gündeme bomba gibi düşmüştü. Aktarılan habere göre; Türk vatandaşları yoğun bombardıman nedeniyle camii de mahsur kalmıştı.

UKRAYNA'DAN YENİ AÇIKLAMA: RUSLAR CAMİYİ VURDU

Konuyla ilgili bugün Ukrayna Dışişleri Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama geldi. Söz konusu caminin Kanuni Sultan Süleyman Camisi olduğunu belirten Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın camiyi vurduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Mariupol'deki Kanuni Sultan Süleyman ve eşi Roksolana'nın (Hürrem Sultan) camisi Rus işgalciler tarafından bombalandı. Aralarında Türkiye vatandaşlarının da bulunduğu 80'den fazla yetişkin ve çocuk bombardımandan saklanıyor." 

TÜRKLERİN OLDUĞU CAMİ VURULDU MU?

Kanuni Sıultan Süleyman Camii Derken Başkanı İsmail Hacıoğlu, Habertürk'e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kulalndı; ''700 metre yakınına bomba düştü ama cami isabet almadı. Mahalle bombalanıyor. 86 Türk mahsur, 30'u camide diğerleri evde. Ruslar, tahliye konvoyuna 4.kez izin vermedi. Tahliye konvoyu 5.kez deneyecek, kente 200 km'deler.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!