banner2

Rusya'dan gerginliği artıracak açıklama: 20 ABD'li paralı savaşçı etkisiz hale getirildi

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken taraflardan birçok açıklama gelmeye devam ediyor. Son olarak Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'nın Harkiv bölgesinde 20 ABD’li paralı savaşçının etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Dünya 20.08.2022, 14:26
Abone ol
Rusya'dan gerginliği artıracak açıklama: 20 ABD'li paralı savaşçı etkisiz hale getirildi

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Rusya tarafından gerginliği artıracak bir açıklama geldi. 

BİR TABUR ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ İDDİASI

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna'nın Dnipro bölgesinde 110. Bölgesel Savunma Tugayı'na bağlı bir taburun tamamıyla etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

'20 ABD'Lİ PARALI SAVAŞÇI ÖLDÜRÜLDÜ'

Konaşenkov, "Harkiv bölgesindeki Andreyivka yerleşim biriminin yakınlarında 'Kraken' taburu ve yabancı paralı savaşçıların birliklerinin pozisyonlarına yönelik yüksek hassasiyetli silahla düzenlenen saldırı sonucu 20 ABD’li dahil 100’den fazla militan öldürüldü." değerlendirmesini yaptı.

'HARKİV'DE 130 UKRAYNALI ASKER ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ'

Harkiv bölgesinde 130 Ukraynalı askerin etkisiz hale getirildiğini, 8 özel askeri aracın yok edildiğini de ifade eden Konaşenkov, Donetsk bölgesinde ise 200’den fazla Ukraynalı askerin etkisiz hale getirildiğini, 2 tank ve 7 özel aracın imha edildiğini ileri sürdü.

UKRAYNA'NIN ZAYİATI 

Konaşenkov, "Ukrayna'da bugüne kadar 267 uçak, 148 helikopter, bin 776 insansız hava aracı, 367 hava savunma füze sistemi, 4 bin 354 tank ve zırhlı araç, 809 çok namlulu roketatar, 3 bin 320 obüs ve havan topu ve 4 bin 969 özel askeri araç yok edildi." ifadelerini kullandı.

UKRAYNA'YA PARALI ASKERLER GÖNDERİLMEYE BAŞLANDI

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, geçtiğimiz aylarda  Hırvatistan’dan Ukrayna’ya 200 paralı askerin geldiğini, ABD’nin de bunun hazırlığında olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!