Yandex Metrica

Sitede Ara

3 kilit isim öldürüldü! Hizbullah suikast iddialarına cevap verdi: İntikam çok yakında

3 kilit isim öldürüldü! Hizbullah suikast iddialarına cevap verdi: İntikam çok yakında

Dünya İsrail'in İran'a misilleme yapıp yapmayacağını merak ederken, işgal ordusu Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'ın sorumlularından olan Baz, Şahhuri ile Fadlallah'ın suikast saldırısıyla öldürüldüğünü duyurdu.

Dünya

01.05.2024, 10:49

Tüm dünyanın yakından takip ettiği Ortadoğu'da sıcak gelişmeler gelmeye devam ediyor. Son olarak İsrail ordusu Hizbullah'ın üç sorumlusunu öldürüldüğünü duyurdu.

İran halkından flaş iddia: AKINCI TİHA askeri üslerimizi görüntüledi! İran halkından flaş iddia: AKINCI TİHA askeri üslerimizi görüntüledi! Haberi Görüntüle

3 KİLİT İSME SUİKAST

İşgal ordusundan yapılan açıklamada, Lübnan'ın güneyindeki Nebatiye vilayetine bağlı Bint el-Cubeyl'de Hizbullah'ın askeri kanadı Rıdvan Gücü'nün kıyı kesimindeki füze saldırılarından sorumlu biriminin sorumlusu Muhammed Hüseyin Mustafa Şahhuri'nin İHA ile düzenlenen saldırıda öldürüldüğü ifade edildi.

Söz konusu açıklamada  Şahhuri'nin, Lübnan'dan İsrail'e yönelik düzenlenen çok sayıda füze saldırısının planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu ifade edilirken, Hizbullah'ın füze saldırılarından görev aldığı iddia edilen Mahmud İbrahim Fadlallah ve İsmail Yusuf Baz'ın da öldürüldüğü bildirildi.

Türk sporcuya Kudüs Şövalyesi unvanı: Filistin bayrağı açtığı için şampiyonluğu iptal edilmişti Türk sporcuya Kudüs Şövalyesi unvanı: Filistin bayrağı açtığı için şampiyonluğu... Haberi Görüntüle

HİZBULLAH HABERİ DOĞRULADI

İsrail'in duyurduğu habere Hizbullah'tan doğrulama geldi. Hizbullah, 3 ismin Lübnan'ın güneyinde öldürüldüğü doğrulandı. Bu suikast ile beraber İsrail ordusu ile 8 Ekim 2023'ten beri Hizbullah mensubu sayısı 277 kişiyi öldürdü.

Son dakika... Soykırımcı İsrail'den müzakereleri çıkmaza sokacak açıklama: 'Refah'ta operasyonlar sürecek' Son dakika... Soykırımcı İsrail'den müzakereleri çıkmaza sokacak açıklama: 'Refah'ta operasyonlar... Haberi Görüntüle

İNTİKAM GECESİ BOŞ DURMADI

Öte yandan Hizbullah İran'in İsrail'i vurduğu intikam gecesinde İsrail'in kuzeyindeki askeri üssü onlarca katyuşa füzesi fırlattığını duyurmuştu. İsrail bu füzelerin bir kısmının hava savunma sistemiyle imha edildiğini, geri kalanının da boş arazilere düştüğünü belirtmişti.

katyuşa füzesi.jpg

 

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading