banner2

Rus şirketten eşi benzeri görülmemiş ödül! Vur tankı kap parayı

Almanya Leopard 2 tanklarının Ukrayna'ya gönderilmesine onay verdi. ABD de 31 adet M1 Abrams tankı göndereceğini açıkladı. Rus kimya üreticisi Fores, yakın zamanda Ukrayna'ya taahhüt edilen muharebe tanklarını imha eden askerlere ödül teklif etti.

Dünya 31.01.2023, 07:45 31.01.2023, 08:00
Abone ol
Rus şirketten eşi benzeri görülmemiş ödül! Vur tankı kap parayı

24 Şubat 2022 tarihinde başlayan ve neredeyse bir yılını dolduracak olan Rusya-Ukrayna savaşı hız kesmeden devam ediyor. Almanya ve ABD'nin Ukrayna'ya sırasıyla M1 Abrams ve Leopard 2 teslimat sözü vermesiyle birlikte savaş farklı bir boyut kazandı. Almanya ve ABD'nin Ukrayna'ya tank verme kararından sonra Rus şirketten eşi benzeri görülmemiş bir para ödülü vaadi geldi.

VUR TANKI KAP PARAYI

Rus kimya üreticisi Fores, yaptığı açıklamada "Bir Alman Leopard 2 muharebe tankını veya bir Amerikan Abrams'ı imha eden veya ele geçiren Rus askerleri para ödülü alacak" ifadelerine yer verdi. İlk kupa için 5 milyon ruble ödenecek. Sonraki her biri için ödeme 500 bin ruble olacak.

UÇAK DÜŞÜRENE 15 MİLYON RUBLE

Rus şirket, Ukrayna'nın F-15 ve F-16 savaş uçakları alması durumunda, Fores'in düşürülen ilk uçak için 15 milyon ruble ödül verecek.

14 LEOPARD 2 TEDARİK EDİLECEK

Bilindiği üzere Alman hükümeti, geçtiğimiz hafta Kiev'e 14 Leopard 2 tedarik edeceğini ve diğer Avrupa ülkelerinden Alman yapımı tankların teslimatına yeşil ışık yaktığını açıklamıştı.

TOPLAMDA 112 TANK

Şansölye Olaf Scholz, Almanya ve ortaklarının toplamda 112 tank tedarik etmek istediğini söyledi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!