banner2

Putin'le Macron’un neden uzun masada görüştüğü ortaya çıktı! Sebebi herkesi şaşırtacak

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Rusya'da 3 PCR testi yaptırmayı reddettiği için Putin tarafından uzun masaya oturtulduğu iddia edildi. Macron'a yakın kaynaklar 'Cumhurbaşkanının DNA'sına el koymalarını kabul edemedik' ifadelerini kullandı.

Dünya 11.02.2022, 11:30 11.02.2022, 12:08
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Ukrayna krizi üzerine görüştükleri uzun masa, dünyanın gündeminde geniş yankı uyandırmıştı. Ortak düzenlenen basın toplantısnının ardından Macron'u beklemeden salondan aryılan Putin'in Fransız lidere karşı tutumu çok konuşulmuştu. Hatta dünya basınında yer alan haberlerde uzun masa ve Macron dalga konusu olmuştu.

PCR TESTİNİ KABUL ETMEDİ

Macron ve Putin'in Ukrayna krizini tartışmak için 4 metre uzunluğundaki masada oturmalarının nedeni ise belli oldu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Rusya'ya geldiği sırada Kremlin’in Kovid-19 testi yapılması talebini reddettiği belirtildi. Bu sebebpten dolayı Putin’den uzakta oturtulması için söz konusu masanın kullanıldığı aktarıldı.

MACRON'A SEÇİLME HAKKI VERİLDİ

Rusya’da PCR testine girmesi halinde Vladimir Putin’e yakın olabileceği söylenen Macron'un bu teklifi reddedip sosyal mesafe kontrolünde görüşmeyi gerçekleştirmek istediği ortaya çıktı.

'DNA'SINA EL KOYMALARINI KABUL EDEMEDİK'

Tüm dünyanın gündemini meşgul eden konuyla ilgili birinci kaynak, "Bunun o uzun masa anlamına geldiğini çok iyi biliyorduk'' dedi. Kaynaktan yapılan açıklamada ''Cumhurbaşkanının DNA'sına el koymalarını kabul edemedik'' ifadelerine yer verildi. İkinci kaynak ise, Cumhurbaşkanının Rus PCR testine girmeyi reddettiğini doğrularken, Macron’un ayrılmadan önce bir Fransız PCR testi ve kendi doktoru tarafından bir antijen testi yaptırdığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!