İlham Aliyev'den Avrupa'ya Bayraktar TB2 tepkisi! Biz kullanırken ölüm silahı Ukrayna kullanınca melek silahı'

ABD ve Avrupa ülkeleri Bayraktar TB2 SİHA'ların Ukrayna'daki başarılarına övgüler dizerken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk yapımı SİHA'lara aynı muamelenin neden Karabağ'da gösterilmediğini sorarak Avrupa'nın ikiyüzlülüğüne değindi.

Dünya 15.04.2022, 18:00 15.04.2022, 18:39
Abone ol
İlham Aliyev'den Avrupa'ya Bayraktar TB2 tepkisi! Biz kullanırken ölüm silahı Ukrayna kullanınca melek silahı'

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişiminde yerli ve milli SİHA'lar Bayraktar TB2'ler direnişin sembolü olmuştu. 

Uğruna şarkılar söylenip şiirler yazılan Türk SİHA'ları dünya genelinde de geniş ilgi çekmişti. 

ABD'DE TB2'LER GÜNDEMDEYDİ 

ABD Temsilciler Meclisi üyeleri, Joe Biden'a gönderdiği mektupta, Ukrayna'ya Bayraktar TB2 ve benzeri gelişmiş SİHA'ların temin edilmesi gerektiğini belirtmiş ve "TB2'ler, Rus tedarik hatlarını sekteye uğratılmasına ve kuşatma taktiklerini bozmasına imkan verecektir" ifadelerine yer vermişti. 

AVRUPA'NIN İKİ YÜZLÜLÜĞÜNE TEPKİ GÖSTERDİ 

Türk yapımı SİHA'larından dünya genelinde övgüyle söz edilirken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Avrupa ülkelerinin Bayraktar TB2'lere karşı iki yüzlü tutumuna tepki gösterdi. 

BİZDE ÖLÜM SİLAHI DİYORLARDI ONLARDA MELEK SİLAHI

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşta olduğu gibi İkinci Karabağ Savaşı'nda da önemli rol oynayan Türk SİHA'larına dikkat çeken İlham Aliyev, ""Biz topraklarımızı işgalden kurtarırken kullandığımızda ölüm silahı diyorlardı, Ukrayna kullanınca melek demeye başladılar, bu çifte standarttır." sözlerini kaydetti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!