banner2

Elon Musk parayı nereye harcayacağını şaşırdı! Kendisine özel havaalanı inşa ediyor

Tesla ve SpaceX CEO’su, dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, kendine özel bir havaalanı inşa edecek.

Dünya 02.08.2022, 12:25 02.08.2022, 12:33
Abone ol
Elon Musk parayı nereye harcayacağını şaşırdı! Kendisine özel havaalanı inşa ediyor

Dünyanın en zengin iş insanı olmasının yanında, çıkardığı polemiklerle de sık sık dünya gündeminin bir numarasına yerleşen Elon Musk, kendisine özel bir havaalanı inşa etmek istediğini açıkladı.

PLANLAR ONAYLANDI

Dailymail’ın haberinde, Austin'in doğusunda, Bastrop yakınlarında bir yerde olacak özel havaalanı için kavramsal planların onaylandığı aktarıldı.

Havaalanının yeri ve ne zaman inşa edileceği açıklanmazken, Musk ve üst düzey yöneticilerini taşıyan özel jetler için bir yer olarak hizmet etmenin yanı sıra, birçoğu Lone Star State'de bulunan şirket yetkilileri tarafından da kullanılabileceği vurgulandı.

YENİ BİR JET ALDI

SpaceX'in kurucusu Musk, halihazırda 2015 Gulfstream G650 jetiyle seyahatlerini gerçekleştirirken, geçtiğimiz günlerde gelecek yıl teslim edilmek üzere yeni bir özel jet seti sipariş etmişti.

Corona virüs pandemisinin ortaya çıkardığı başka çip olmak üzere yaşanan tedarik sorunları Musk’ın şirketlerindeki üretim çalışmalarını zorlaştırırken, son günlerde sıklıkla Austin bölgelerindeki fabrikalarına seyahat ediyor.

Bölgedeki Austin-Bergstrom Uluslararası Havaalanı ise Giga Texas ve Boring Company tesislerine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Musk’ın kendine özel havaalanı inşa etmek için Çevre Koruma Ajansı'nın yanı sıra Federal Havacılık İdaresi'nden onay alması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!