banner2

Bombalı suikaste kurban giden Dugina'nın FETÖ uyarısı ortaya çıktı

Rusya'nın tanınmış siyaset uzmanı ve Putin'in akıl danışmanı Aleksandr Dugin'in kızı Darya Dugina geçtiğimiz gün bombalı suikaste kurban gitmişti Dugina'nın FETÖ konusunda ülkesini uyardığı konuşması ortaya çıktı.

Dünya 21.08.2022, 18:30 21.08.2022, 18:51
Abone ol

Rusya'nın ünlü siyaset uzmanlarından ve Putin'in akıl danışmanı olan Aleksandr Dugin'in kızı Darya Dugina geçtiğimiz gün bombalı suikast sonucu hayatını kaybetmişti. 

BOMBALI SUİKASTE KURBAN GİTTİ 

Dugin’in kızı 30 yaşındaki Darya Dugina, içinde bulunduğu aracın Moskova bölgesindeki Odintsovo kentinin yakınlarında dün infilak etmesi nedeniyle hayatını kaybetmişti. Dugin’in olay yerine gittiği kaydedilmişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

Rusya Soruşturma Komitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Darya Dugina’nın, içinde bulunduğu aracın patlatılması nedeniyle hayatını kaybettiği anımsatıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedilen açıklamada, Dugina'nın sürdüğü araca patlayıcı cihazın yerleştirildiği ve araç seyir halindeyken patlatıldığı ifade edildi.

FETÖ'YE DAİR UYARIDA BULUNMUŞTU 

Diğer yandan Darya Dugina, Rusya Savunma Bakanlığı'na ait bir kanalda FETÖ'ye dair uyarıda bulunmuştu. 

Dugina burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: 

Bozkurtlar, milliyetçi bir hareket. Kırım'da öyle bir sabotajcı grup yok. Ama Ukrayna'da ABD kontrolündeki Fetullahçılar var. Gülen'in kitapları Ukraynalı askerlerden çıktı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!