banner2

Avustralya'dan çok konuşulacak yasak!

Salgınla birlite kısıtlamalar da beraberinde gelmişti. 2 yıl devam eden süreç sonrası milyonlarca insan, maske ve mesafe kurallarını göz önünde bulundurarak normal hayatlarına geri dönmeye başlarken Avustralya'dan ilginç bir yasak geldi. Üstelik bu yasağın virüsle ilgisi de bulunmuyor.

Dünya 24.11.2021, 16:03 24.11.2021, 16:25
Abone ol
Avustralya'dan çok konuşulacak yasak!

Avustralya, insanlar için karantina uygulamalarını yavaş yavaş hafifletirken, kediler için ilginç bir kısıtlama kararı alındı. T Ülke genelinde birçok şehir, yerel vahşi yaşamı korumak ve komşuluk ilişkilerini iyileştirmek için evcil hayvanlara 24 saat sokağa çıkma yasağı uyguluyor.

TEPKİ YAĞIYOR

Bazı bölgeler evcil hayvanlar için sadece gece saatlerinde sokağa çıkma yasağı getirdi, sokaktaki hayvanların sahiplerine para cezaları verilirken uygulama hayvan severlerin tepkisine neden oluyor.

YASA ONAYLANDI

Melbourne'ün kuzeyindeki Bendigo şehri konseyi, bu ay oybirliğiyle, kedilerin gece-gündüz sahiplerinin hane sınırları içinde kalması gerektiğini belirten yerel yasayı onayladı. Bendigo daha önce kedilerin gün batımı ve gün doğumu arasında dışarı çıkmasını yasaklamıştı.

KUŞLARI VE KÜÇÜK MEMELİLERİ YİYORLAR

Knox Çevre Derneği Başkanı Richard Faragher, kedilerin; kuşları, küçük memelileri ve kertenkeleleri ortadan kaldırmasının problem yarattığını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!