Yandex Metrica

ABD basını nihayet kabul etti: Uçaklar Suriye'de birkaç dakika içinde 70 sivili öldürdü

ABD basını nihayet kabul etti: Uçaklar Suriye'de birkaç dakika içinde 70 sivili öldürdü

ABD basını, 2019 Mart'ında Suriye'nin Deyrizor kentine bağlı Bağuz bölgesinde bir meydana toplanan kadın ve çocukların savaş uçaklarınca bombalandığını nihayet kabul etti.

Dünya

23.01.2024, 18:18

Amerika'nın en popüler gazetelerinden biri olan New York Times (NYT) gazetesinde yer alan haberde, ABD hava kuvvetlerinin, 18 Mart 2019’da Suriye’nin Deyrizor kentine bağlı Bağuz bölgesinde kadın ve çocuklardan oluşan sivil bir grubu hedef aldığı ve 70 kişilik grubu öldürdüğü belirtildi.

Söz konusu haberde, ABD insansız hava araçlarıyla yeri tespit edilen sivil grubun üzerine daha sonra F-15E tipi savaş uçaklarıyla 3 ayrı saldırıda 2 tondan fazla bomba bırakılarak yaklaşık 70 kişinin ölümüne neden olduğu vurgulandı.

Bu olayın detaylarının ilk kez ortaya çıkarıldığının altının çizildiği haberde, "Bağuz saldırısı, DEAŞ’a karşı savaş sırasında en büyük sivil kaybın verildiği olaylardan biriydi ancak ABD ordusu tarafından hiçbir zaman kamuoyuna açıklanmadı." denildi.

Ölü şehirler: NASA felaketi duyurdu: 2050 yılında o yerler yaşanmaz hala gelecek: Türkiye'den 4 il var Ölü şehirler: NASA felaketi duyurdu: 2050 yılında o yerler yaşanmaz... Haberi Görüntüle

GERÇEK RAKAM DAHA YÜKSEK

NYT haberinde şunlar kaydedildi:

“Bir hukuk görevlisi, saldırıyı, soruşturma gerektiren olası bir savaş suçu olarak işaretledi. Ancak askeri yetkililer, neredeyse her adımda, felaket niteliğindeki bu saldırıyı gizleyen hamleler yaptı. Ölü sayısı küçümsendi. Raporlar ertelendi, sterilize edildi ve gizlilik sınıfına alındı. ABD liderliğindeki koalisyon güçleri patlama alanını buldozerlerle düzledi. Ve üst düzey liderlere haber verilmedi.”

Saldırının ayrıntılarının aylar süren gizli belge ve raporların incelenmesi, ismi gizli tutulan ilgili personel ve yetkililerle doğrudan yapılan görüşmeler sonucunda bir araya getirildiği vurgulanan haberde, eldeki resmi bulguların ABD Merkez Komutanlığına gönderilmesinin ardından, komutanlığın, hava saldırılarının haklı olduğunu savunarak saldırıyı ilk kez kabul ettiği ve 80 kişinin öldürüldüğünü açıkladığı aktarıldı.

Ölü şehirler: NASA felaketi duyurdu: 2050 yılında o yerler yaşanmaz hala gelecek: Türkiye'den 4 il var Ölü şehirler: NASA felaketi duyurdu: 2050 yılında o yerler yaşanmaz... Haberi Görüntüle

SİVİL-TERÖRİST AYRIMI NET DEĞİLMİŞ

Haberde, Komutanlığın, söz konusu saldırıda 16 DEAŞ üyesi ile 4 sivilin öldürüldüğünü, diğer 60 kişiyle ilgili olarak da DEAŞ’in kontrolündeki bölgelerde kadın ve çocukların bazen silaha sarılmaları nedeniyle sivil olup olmadıklarının net olmadığını iddia ettiği kaydedildi. 

MİT, Suriye'de Türk bayrağına saldıran provokatörleri yakaladı! Bayrağı öpüp özür dilediler MİT, Suriye'de Türk bayrağına saldıran provokatörleri yakaladı! Bayrağı öpüp özür... Haberi Görüntüle

İŞTE KATLİAMIN FOTOĞRAFLARI

New York Times'ın büyük bir gizi ifşa etmişçesine yayınladığı haber, aslında dünyanın çok iyi bildiği gerçeklerin sadece küçük bir kısmını oluşturuyor. Suriye'nin 3'te 1'ini PKK/YPG'li teröristleri kullanarak işgal eden ABD, NYT'nin bahsettiği katliam günü bölgedeki teröristlere emir vererek çoğunluğu kadın ve çocuk yüzlerce kişiyi Bağuz'daki meydanda toplattı. Orada niye bekletildiklerinden habersiz siviller, bir süre sonra savaş uçaklarının sesleriyle irkildi. Yüzlerce kadın ve çocuğun birkaç dakika içerisinde öldürüldü. Bombaların etkisiyle metrelerce uzağa fırlamış çocuklar daha sonra yanmakta olan bedenler arasında annelerini aradı. Bazı kadın ve çocuklar da PKK'lı teröristlerin bakışları altında can çekişerek küle dönüştü.

Önce vur sonra sor emri! İsrail askerlerinden kan donduran itiraf: Stres atmak için ateş ediyoruz! Önce vur sonra sor emri! İsrail askerlerinden kan donduran itiraf:... Haberi Görüntüle

BEDENLER YANARKEN PKK 'NEVRUZ' KUTLUYORDU

Mart 2019'da Suriye'nin Bağoz bölgesindeki katliam, asırlar boyunca unutulmayacak cinsten sahneleri yaşattı. Suriye'yi ABD desteğiyle işgal edip efendilerinin emriyle Bağozlu sivilleri meydana toplayan, ardından bombalar altında yanarak ölmelerini izleyen PKK/YPG'li teröristler katliam gününün akşamında ise Bağoz'u tepeden gören noktalara çekilerek Nevruz kutlaması yapmıştı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading