Son dakika: O platform Netflix'i tahtından indirdi

Yaşadığı abone kaybından sonra Netflix'e bir kötü haber daha geldi. Disney+, ilk kez küresel ücretli yayın abonelerinde Netflix'i geçti.

Bilim / Teknoloji 11.08.2022, 10:57 11.08.2022, 11:41
Abone ol
Son dakika: O platform Netflix'i tahtından indirdi

Uzun bir süredir video akış hizmeti alanını domine eden Netflix’in yaşadığı hayal kırıklıklarına bir yenisi daha eklendi ve abone sayısı açısından zirvedeki yerini Disney’e kaptırdı.

Disney+ çarşamba günü yaptığı açıklamada şu anda toplam 152 milyon abonesi olduğunu, ayrıca Disney’in sahip olduğu Hulu ve ESPN+ ile birlikte şirketin, 221 milyon toplam ücretli aboneye ulaştığını belirtti. Böylece Disney, Netflix’i geçerek en büyük yayıncı haline de gelmiş oldu.

CEO Bob Chapek çarşamba günü yaptığı açıklamada, Disney’in son çeyrekte Disney+ yayın hizmetine 14,4 milyon yeni abone ekleyerek Wall Street beklentilerini aştığını söyledi.

NETFLİX'TE BÜYÜK KAYIP

Netflix, art arda iki çeyrek abone kaybı yaşadıktan sonra, 220,7 milyon abonesi olduğunu bildirmişti.

DİSNEY+ FİYATLARI ARTACAK

Disney’in üçüncü mali çeyreğinin sonunda, Hulu’nun 46,2 milyon, ESPN+’ın 22,8 milyon ve Disney+’ın 152 milyon abonesi bulunuyor.

Disney, ayrıca aralık ayında Disney+ için reklam destekli sürümleri piyasaya süreceğini ve ESPN ve Hulu ile birlikte akış hizmeti için reklamsız aboneliklerin fiyatını artıracağını da duyurdu.

Disney’in mali sonuçları da analist beklentilerini geride bıraktı ve şirketin hisseleri, uzun vadeli işlemlerde yüzde 6,6’ya kadar yükseldi; ancak hisse senedi yılın başından bu yana yüzde 28 düştü.

Netflix, yaşadığı olumsuzluklardan sonra yeni aksiyonlar almaya başladı. İçerikleri çeşitlendirmek için fiyat artışına giderken, şifre paylaşımını engelleyecek hamlelerde bulunmayı da ihmal etmedi. Platform ayrıca reklamlı abonelik seçenekleri üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!