Elon Musk Twitter'ı satın aldı! İngiltere harekete geçti: İfadeye çağrılıyor

İngiltere Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından harekete geçti. Parlamentonun dijital komitesi, Twitter ile ilgili planları hakkında daha fazla ayrıntı vermesi için Musk'ı davet etti.

Bilim / Teknoloji 04.05.2022, 18:21 04.05.2022, 18:21
Abone ol
Elon Musk Twitter'ı satın aldı! İngiltere harekete geçti: İfadeye çağrılıyor

Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması gündem olurken İngiltere'yi harekete geçirdi.

İngiltere Parlamentosu, Musk'ın Twitter konusunda ifade vermesi gerektiğini düşünüyor.

İFADE VERMESİ İSTENDİ

Amerikalı milyardere yapılan çağrıda, Twitter'ı satın alma planını ve sosyal medya platformu için önerdiği değişiklikleri anlatması istendi.

Parlamentonun dijital komitesi, çarşamba günü Tesla ve SpaceX'in sahibinden, Twitter'a ilişkin teklifleri hakkında "daha derinlemesine" kanıt sunmasını talep etti.

ŞU AN İÇİN ERKEN

Musk ise bu konuda bir cevap vermek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Associated Press'in haberine göre, e-posta yoluyla açıklama yapan Musk, "Parlamentoya davetlerinden dolayı teşekkür ederim, ancak anlaşmayı onaylamak için henüz hissedar oylaması yapılmadığı için daveti kabul etmek şu aşamada erken olur." dedi.

PROFİL DOĞRULAMA PLANI

Komite, Musk'ın planlarıyla, özellikle de tüm kullanıcılar için profil doğrulamayı kullanıma sunma niyetiyle yakından ilgileniyor.

50 yaşındaki Musk, Twitter'ın "tüm insanların kimliğini doğrulamayı" ve böylece platformu bot hesaplardan kurtarmayı istediğine dair düşüncesini dile getirmişti.

İFADEYE ÇAĞIRMA KONUSUNDA MUSK İLK DEĞİL

Komite Başkanı Julian Knight, "Sosyal medya şirketlerinin dünya çapında daha sıkı düzenlemelerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde, Musk'ın ifade özgürlüğü konusundaki net kararlılığını Twitter kullanıcılarını çevrimiçi zararlardan korumak için yeni yükümlülüklerle nasıl dengeleyeceği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyoruz." ifadesini kullandı.

Komite, ilk kez bir teknoloji patronunu ifade vermeye çağırmıyor. 2018 yılında Mark Zuckerberg, Facebook'taki "sahte haberlerle" ilgili soruşturmanın bir parçası olarak soruları yanıtlama davetini geri çevirmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!