Yandex Metrica

Yangın bombası nedir? Yangın bombasının etki alanı nedir?

Yangın bombası nedir? Yangın bombasının etki alanı nedir?

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem sonrasında Deprem sonrası oluşabilecek yangınlara karşı yangın bombası gündeme geldi. Peki, Yangın bombası nedir? Yangın bombasının etki alanı nedir?

Yaşam

23.03.2024, 16:33

Kahramanmaraşda meydana gelen deprem sonrasında oluşabilecek yangınlara karşı önlemler alınmya başladı. Bu önlemlerden biri de yangın bombası, etki alanı ve yangınlara karşı önemli bir rol oynamaktadır.

Hadise'yi gören 'Bu yaşlı nine kim?' diyor! İşte o kare Hadise'yi gören 'Bu yaşlı nine kim?' diyor! İşte o kare Haberi Görüntüle

YANGIN BOMBASI NEDİR?

İngilizce karşılığı fireball olan ve dilimize yangın söndürme topu olarak geçen bu cihaz, kısa süre içerisinde yangını söndürme özelliğine sahip.

Yangın söndürme topu, yangın alevinin değmesiyle otomatik patlayarak yangına müdahale eder.

Küçük oluşu nedeniyle yangın tüplerine göre daha kolay taşınabilir ve yangına müdahaleyi kolaylaştırır.

Süleyman Çakır mı? Hızır Çakırbey mi? Oktay Kaynarca tarafını seçti! Süleyman Çakır mı? Hızır Çakırbey mi? Oktay Kaynarca tarafını seçti! Haberi Görüntüle

YANGIN BOMBASI ETKİ ALANI NEDİR?

Alevle temas ettikten 3 ile 5 saniye sonra patlayan yangın topu, saniyeler içinde yangını söndürür. Tek bir top açık alanda 3 metreküplük alana etki eden yangınları söndürmeye yeter.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading