Yandex Metrica

Sitede Ara

Vazodaki çiçekleri her gece buzdolabına koyun! Kesme çiçeklerin uzun süre sağlam kalması için yapabileceğiniz uygulamalar var!

Vazodaki çiçekleri her gece buzdolabına koyun! Kesme çiçeklerin uzun süre sağlam kalması için yapabileceğiniz uygulamalar var!

Çiçekler, bulunduğu her ortamı güzelleştirip canlandırma etkisine sahip. Evlerde bulunan taze çiçekler ise kısa süre de olsa mekana farklı bir hava katıyor. Kısa diyoruz çünkü kesme çiçekler, toprakla bağı kesildiği için haliyle uzun ömürlü olmuyor. Ancak bahçe uzmanlarının, kesme çiçeklerin uzun süre taze kalması için bazı önerileri var.

Yaşam

15.05.2024, 13:37

Kesme çiçekler nasıl uzun süre çürümeden dayanır? Toprakla bağı olmayan çiçeklerin taze kalma süresi nasıl uzar? İşte cevaplar...

Evi aydınlatmanın en kolay yolu olan taze kesme çiçekler, kısa ömürlü oldukları gerekçesiyle ne yazık ki hemen çöpe gidiyor. Bahçe uzmanlarına göre su dolu vazoya koyulan çiçeklerin zamanla solmaya başlamasını önlemek için yapılabilecek bazı uygulamalar var. İşin uzmanları bu noktada ilaç değil, doğal ürünlerin kullanılması gerektiğinin altını çiziyor. 

Cannes'e CZN Burak damgasını vurdu! Ünlü şef kırmızı halıda büyük ilgi gördü! Cannes'e CZN Burak damgasını vurdu! Ünlü şef kırmızı halıda büyük... Haberi Görüntüle

ELMA SİRKESİ VE ŞEKER

Kesme çiçeklerin daha uzun süre dayanması için ilk yöntem ise elma sirkesi, iki yemek kaşığı şeker kullanmak. Antibakteriyel bir ajan olan sirke ve çiçek yemi görevi gören şeker, çiçeklerin dayanıklılığını artırma gücüne sahip.

Arda Güler sevgilisini paylaştı! Sosyal medya kullanıcılarının evlilik sorusu ortalığı karıştırdı! Arda Güler sevgilisini paylaştı! Sosyal medya kullanıcılarının evlilik sorusu ortalığı... Haberi Görüntüle

ÇİÇEKLERİN SUYUNA EZİLMİŞ ASPİRİN

İçi su dolu vazoya ezilmiş aspirin koymak da etkili bir uygulama. Suyun pH seviyesini düşüren aspirin, çiçeğin solmasını önlüyor.

Doğum esnasında ölümden döndü! Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay çifti bebeklerini kucağına aldı! Doğum esnasında ölümden döndü! Yıldız Çağrı Atiksoy ve Berk Oktay... Haberi Görüntüle

ÇİÇEKLERİ 8 SAAT BUZDOLABINDA BEKLETİN

Taze çiçekleri her gece yatmadan buzdolabına koymak ve sabah çıkarmak da yapılabilecek uygulamalardan. Çiçeklerin daha soğuk sıcaklıklarda geliştiğini söyleyen bahçe uzmanları, düşük sıcaklıkların yaşlanmayı yavaşlattığını aktarıyor.

Denizli'deki ikinci Pamukkale'yi gezdiniz mi? İşte doğa harikası Kaklık Mağarası Denizli'deki ikinci Pamukkale'yi gezdiniz mi? İşte doğa harikası Kaklık Mağarası Haberi Görüntüle

VAZOYA SODA DÖKMEK ÖMRÜ UZATIYOR

Taze çiçeklerle dolu bir vazoya çeyrek fincan soda dökmek de etkili yöntemlerden biri. Sodadaki şeker çiçeklerin daha uzun süre dayanmasına ve daha güzel kokmasına yardım ediyor.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading