SON DAKİKA
Tıp tarihine geçti: Hamileliği 375 gün süren kadının sırrı hala çözülemedi

Tıp tarihine geçti: Hamileliği 375 gün süren kadının sırrı hala çözülemedi

ABD'de yaşayan Beulah Hunter, her anne adayı gibi bebeğine kavuşacağı günü bekliyordu. Ancak gebelik sürecinde hiçbir şey, normal gitmedi. Genç kadın, dünyanın en geç doğan bebeğine sahip oldu ve 70 yılın ardından bir rekora imza attı. İşte hamileliği 12 ay süren ABD'li kadının ilginç hikayesi...

Yaşam

23.01.2024, 21:47

ABD'de yaşayan Beulah Hunter, bebek bekleyen her anne adayı gibi doğum yapacağı günü bekliyordu. Ancak, süreç beklediği gibi ilerlemedi. Başına geleceklerden habersiz olarak doğuma giden genç kadın, bebeğine Şubat 1945'te Los Angeles'taki bir hastanede kavuştu. 3 kilo 14 gram olarak dünyaya gelen kızına, Penny Diana adını verdi. 

Oldukça sağlıklı ve normal görünen bebeğin aslında sıradışı bir hikayesi var. Dünyaya gelişi 12 ay süre bebek, 70 yıllık rekoru kırdı. Adını tıp tarihine yazdıran bebek Penny, tam 100 gün gecikmeli dünyaya geldi. Annesi Beulah Hunter ise 375 günle yani 12 ay 10 gün ile bir insanın yaşadığı en uzun hamileliği tecrübe etti. 

Sağlıklı bir gebelik ortalama olarak 40 hafta yani 280 gün sürerken; Hunter'ınki neden 1 yıl 10 gün sürdü? 

Bu nasıl mümkün oldu?

Yılmaz Erdoğan'ın kendisinden 25 yaş küçük oyuncu sevgilisi bakın meğer... Haberi Görüntüle

DÜŞÜK YAPIP TEKRAR MI HAMİLE KALDI?

Tıp tarihine geçen olayla ilgili doktorlar da şaşkınlık yaşadı. Doğumda görev yapan Dr. Daniel Beltz, olay karşısında birçok kişinin şoke olması ve inandırıcı bulmaması üzerine, Hunter'ın gebelik testini kamuoyuyla paylaşmak zorunda kaldı. 

Birçok kişi, Hunter'ın ilk hamileliğinde düşük yaptığını ve yeni bir bebek olduğunun farkına varmadan tekrar hamile kaldığını düşünüyordu. Dr. Beltz, iddiasını desteklemek için, 24 Mart'ta laboratuvarda gerçekleşen ve genç kadının adet döngüsünün 10 Şubat'ta durduğunu gösteren bir gebelik testi yaptı. 

Sahra Cansu Yıldırım kimdir? Haberi Görüntüle

BEBEK GAYET SAĞLIKLIYDI

Bebek Penny Diana, 21 Şubat 1945'te dünyaya geldiğinde 3.14 kilogramda. Doğmak için 12 ay bebekleyen bir bebek için oldukça zayıftı. Ancak türlü komplikasyonlara rapmen küçük kız gayet sağlıklıydı ve zamanında doğmuş bir bebek gibi görünüyordu. 

Hem doğumu gerçekleştiren doktor hem de anne, vakanın gerçekliğini sorgulayan doktorların eleştiri ve dalgalarına maruz kaldı. Diana Hunter, herhangi bir sorun veya başka komplikasyon yaşamadan sağlıklı bir çocuk olarak büyüdü. 

Günümüzde gizemini hala koruyan bu olay, araştırılmaya devam ediyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading