SON DAKİKA
Sararan tişörtleri sakın atmayın! Kabartma tozu, sirke ve karbonat ile tişörtleriniz yeni alınmış gibi olacak!

Sararan tişörtleri sakın atmayın! Kabartma tozu, sirke ve karbonat ile tişörtleriniz yeni alınmış gibi olacak!

Yaz aylarında kullanılan güneş kremi, deodorant ve ter önleyiciler tişörtlerde zamanla sararmalara yol açıyor. Bu tarz bir durumla karşılaşan çoğu insan tişörtünü çöpe atıyor. Aslında bu sararmaları evdeki bazı malzemelerle yok etmek mümkün...

Yaşam

23.01.2024, 19:38

Sararan tişörtler nasıl temizlenir? Evdeki malzemelerle tişörtteki sarılıklar yok edilebilir mi? İşte cevaplar...

Yaz aylarında artan hava sıcaklığına karşı neredeyse her gün ter önleyiciler kullanıp deodorantlar sıkıyoruz. Bu maddeler tişörtlerde zamanla renk değişimine ve sararmalara sebep oluyor. Bu lekeleri yok etmenin pek çok yolu var. 

İddialara son noktayı koydu! Sahnelerin tozunu attıran Zeynep Bastık, İstanbul'u... Haberi Görüntüle

KABARTMA TOZU VE BEYAZ SİRKE

Sarı lekeler kabartma tozu ve beyaz sirke ile temizlenebilir. Eski bir diş fırçası kullanılarak kumaşa sürülen bu karışım nemli bir bezle silindikten sonra kötü bir görüntüye yol açan lekeler kaybolmuş olur. 

Dune filminin yıldızı Zendaya'dan olaylı 'robot' kostümü! Kırmızı halıda metal... Haberi Görüntüle

OKSİJENLİ SU VE BULAŞIK DETERJANI

Eczaneden alınan oksijenli sudan 2 kapak alın, üzerine 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı dökün. Sprey şişesine doldurun ve kapağını kapatın. Karışımı giysilerinizin üzerindeki sararan yerlere püskürtün. 15 dakika beklettiğiniz giysiyi çamaşır makinasına atın. Yıkadıktan sonra sarı lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

16 Şubat 2024 burç yorumları: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan,... Haberi Görüntüle

TUZ DA LEKELERİ ÇIKARMADA ETKİLİ

Kıyafetlerdeki koltuk altı sararmasını temizlemenin bir diğer yöntemi ise tuz kullanmak. Ilık suyla ıslattığınız kıyafetin koltuk altını tuz ile iyice ovarak bir gece ılık su içerisinde bekletin. Duruladıktan sonra çamaşır makinesine atın. Sonuç sizi çok şaşırtacak. 

Gönül Dağı'nın Dilek'i Gülsim Ali İlhan neden ayrıldığını ilk kez... Haberi Görüntüle

KARBONAT VE LİMON SUYU

Karbonat ve limon ikilisi de sararan giysinizi ilk alındığı günkü gibi tertemiz yapacak. Islattığınız lekenin üzerine karbonatı ve limonun suyunu yayın. Leke gözden kaybolana kadar bekletin. Ardından bol su ile durulayıp yıkayın

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading