SON DAKİKA
Meteoroloji'den yeni haftaya uyarı: Bu akşam başlıyor! İstanbul dahil 4 kentte alarm verildi! 4 Kasım Pazartesi hava durumu

Meteoroloji'den yeni haftaya uyarı: Bu akşam başlıyor! İstanbul dahil 4 kentte alarm verildi! 4 Kasım Pazartesi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni hafta için art arda uyarılar yapmaya devam ediyor. Meteoroloji, Marmara Bölgesi'nin batısında yoğun yağışların beklendiği konusunda uyarıda bulundu. Aniden düşecek sıcaklıklar, kar yağışının dönüşüne işaret ediyor. Yarın sabah İstanbul'da beklenen yağışlar hafta boyunca aralıklarla devam edecek. Hafta içinde Karadeniz'den gelen kar yağışı, Cuma günü İstanbul'un sınırlarına kadar ulaşabilir. Bugün İstanbul dahil 4, yarın ise 5 kent için alarm verildi.

Yaşam

23.01.2024, 21:47

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, bu akşamdan itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın kuzey ve batı ilçelerinde (Hayrabolu, Muratlı, Süleymanpaşa, Malkara ve Şarköy) kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların beklenildiği belirtildi. 

Açıklamada, bu durumun sel, su baskını, yıldırım, ulaşım aksamaları gibi olumsuzluklara neden olabileceği ve bu nedenle dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Son değerlendirmelere göre, ülkenin batı kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakimken, Trakya, Kıyı Ege, İstanbul, Çanakkale ve Muğla çevrelerinde, ayrıca Antalya'nın doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Bu yağışların Trakya ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olabileceği bildirildi. Ayrıca, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis görülebileceği öngörülüyor.

Gökhan Türkmen ojeli tırnaklarına gelen tepkilere yanıt verdi: Hoşuma gidiyor... Haberi Görüntüle

HAVA SICAKLIKLARI

Meteoroloji raporlarına göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik öngörülmüyor. Yurt genelinde, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülürken, Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarına güney yönlerden, yarın (Pazartesi) ise Marmara'nın batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor. 

Rüyada gece görmek ne demek? Rüyada gece yürümek neye işaret... Haberi Görüntüle

BUGÜN 4 YARIN 5 KENTTE SARI ALARM

Meteoroloji bugün Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli" için sarı uyarıda bulunurken; yarın Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ için sarı alarm verdi. 

Banu Alkan evlendi mi? Banu Alkan kiminle evlendi? Haberi Görüntüle

SICAKLIKLAR 11-12 DERECE DÜŞECEK

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise, hava sıcaklıklarının 11-12 derece düşeceğini ifade ederek; “Bugün, Marmara ve kuzey Ege de kuvvetli lodos devam ediyor. Gece rüzgar kuzeye dönecek ve Trakya, Kuzey Ege de yağmur var. Yağış gece İstanbul’a gelir. Yarın rüzgar İstanbul’un kuzey ilçelerinde fırtına hızında esecek yağışla birlikte sıcaklığı 8-9 derece düşürecek. İstanbul’da bugün lodos var sıcaklık 20 derece. Gece yağmur var, yarında yağış devam eder sıcaklık 11-12 dereceye düşer." değerlendirmesinde bulundu. 

Devrim Özkan kendisine edilen küfürü affetmedi! Takipçisine hakaret suçundan 4... Haberi Görüntüle

İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumu ve günün en yüksek sıcaklıkları şu şekilde:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 16

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 25

Adana: Az bulutlu 23

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 26

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 23

Erzurum: Az bulutlu 7

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 15

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading