SON DAKİKA
Meteoroloji'den haftalık rapor geldi: 26 kente uyarı! 27 Kasım Pazartesi hava durumu... 

Meteoroloji'den haftalık rapor geldi: 26 kente uyarı! 27 Kasım Pazartesi hava durumu... 

Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası, tüm Türkiye'de etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji'den, yeni hafta için peş peşe uyarılar geldi. Marmara bölgesinde kar yağışı etkisini sürdürürken, uzman isimler İstanbul'da çarşamba gününe vurgu yaptı. 

Yaşam

23.01.2024, 21:46

Meteoroloji'den gelen son hava tahmin raporuna göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde devam edecek yağışların Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacak, güney ve batı kesimlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgarın ise; genellikle güneyli, zamanla iç ve batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun batı ve kuzeydoğusunda kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 80-100 km/saat) şeklinde bekleniyor.

Kızılcık Şerbeti'ne RTÜK cezası! Kızılcık Şerbeti 52. bölüm yayınlanacak mı?... Haberi Görüntüle

26 KENT İÇİN SARI VE TURUNCU UYARI

Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Kars, Kastamonu, Malatya, Muş, Rize, Siirt, Sinop, Trabzon, Tunceli, Van, Zonguldak, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Düzce

Twitch yasaklandı mı? Twitch'e neden erişim engeli getirildi? Haberi Görüntüle

MARMARA’DA KAR

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen; hava durumu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bugün öğlene kadar Zonguldak, Bursa, Bilecek, Bolu, Karabük, Eskişehir, Ankara da kar yağışı var. Öğleden sonra Doğu Anadolu’da Erzurum, Erzincan, Kars çevre illerinde yağacak kar gece biter. Doğu Karadeniz, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur var. Diğer bölgelerde yağış yok” açıklamasında bulundu.

Yağışların gece saatlerinde tüm yurdu terk edeceğini açıklarken; "Sıcaklıklar bugün de düşük. Doğu Anadolu’da lodos kuvvetli. Güney Ege’ye yarın akşam yağmur geliyor. Marmara’ya Çarşamba günü kuvvetli gelecek.

Sıcaklıklar yarından itibaren 7-10 derece hafta sonuna kadar devam edecek. İstanbul bugün soğuk 7 derece gece 3 derece. Yarın ısınıyor 16 derece. Yağış çarşamba günü. İzmir’de rüzgar hafifledi deniz çekildi problem yok 13 derece. Antalya 17 Ankara sabah hafif kar yağışlı 4 derece.” dedi. 

Bazı illerde beklenen hava durumu ve günün en yüksek sıcaklıkları:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 4

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 7

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 13

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı 7

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 18

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 17

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, kuvvetli ve zaman zaman çok kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 11

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 4

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading