Yandex Metrica
SON DAKİKA
Lip gloss nedir? Son yıllarda makyaj çantalarının demirbaşı haline gelen lip gloss ne işe yarar?

Lip gloss nedir? Son yıllarda makyaj çantalarının demirbaşı haline gelen lip gloss ne işe yarar?

Eski adıyla dudak parlatıcısı olan kozmetik ürünleri son yıllarda lip gloss adını almış durumda. Şeffaf veya hafif pembemsi bir renkte olan bu ürünler dudakları hafif şişirme ve dolgunlaştırma gibi özelliklere sahip. Peki lip gloss seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yaşam

23.01.2024, 19:35

Lip gloss nedir? Lip gloss dudakların yapısını nasıl etkiler? Lp gloss dudak dolgunlaştırır mı? Lip gloss seçerken nelere dikkat etmek gerekir? İşte cevaplar...

Dudakları parlatıp öne çıkarıyor, bazıları dudakları dolgunlaştırıyor. Son yıllarda özellikle genç kızlar arasında moda olan lip gloss adındaki kozmetik ürünü makyaj çantalarının olmazsa olmazı. 

Şimdi okullu oldu! Hande Erçel eğitimini tamamlamak için üniversiteye kayıt... Haberi Görüntüle

LIP GLOSS DUDAKLARI DOLGUNLAŞTIRIYOR

Lip glosslar genellikle şeffaf oluyor. Uçuk pembe yapıda olanlar da son zamanlarda piyasada yerini almış durumda. Meyveli ya da çiçeksi lip glosslar da var. Parlatıcı etkisi olan bu ürünlerden bazıları dudakları hafif şişiren ve dolgunlaştıran etkiye de sahip.

Kapadokya'da ne yapmalı? Nereye gitmeli? Kapadokya'ya nasıl gidilir? Haberi Görüntüle

YAPIŞKAN OLMAYAN ÜRÜNLER SEÇİLMELİ

Peki lip gloss seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Dudaklarda fazla yapışkan olmayan formüldeki ürünler seçilmeli. Şeffaf, şeftali, pembe ve açık kahveler içeren renklere yönelebilirsiniz. Çok açık bir tene sahip olanlar hafif pembeyi tercih ederken esmer ya da buğday tonlarda olanlar şeffaf lip glosslar satın alabilir. 

Rüyada salata görmek ne demek? Rüyada salata yemek ne anlama... Haberi Görüntüle

LIP GLOSS'TAN ÖNCE MAT BİR RUJ KULLANABİLİRSİNİZ

Bu kozmetik ürününü uygulamadan önce dudağı kalemle çerçevelemek işe yarayabilir. Böylelikle parlatıcının yayılması engellenmiş olur. Lip gloss uygulamadan önce dilerseniz mat bir ruj da sürebilirsiniz. Tamamen tercihinize bağlı. 


Loading