Yandex Metrica

Sitede Ara

Limonata tarifi nedir? Lezzetli, serinletici limonata nasıl yapılır?

Limonata tarifi nedir? Lezzetli, serinletici limonata nasıl yapılır?

Limonata tarifi internette araştırılıyor. Sıcak ve bunaltıcı havaların etkisinden kurtulmak için buz gibi, serinletici ve lezzetli limonata içmek ferahlamanıza yardımcı olacaktır. Yaz aylarında serinletici limonata tarifi arama motorlarında inceleniyor. Peki limonata tarifi nedir? Lezzetli, serinletici limonata nasıl yapılır?

Yaşam

11.05.2024, 12:12

Limonata tarifi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yaz aylarının gelmesiyle serinletici limonata tarifi araştırılıyor. Sıcak günlerde lezzetli ve buz gibi gelecek limonata nasıl yapılır diye arama motorlarında aranıyor. Peki limonata tarifi nedir? Lezzetli, serinletici limonata nasıl yapılır?

Uzman Emine Ergün'den ezber bozan açıklama: Çocuğunuzla oynamak zorunda değilsiniz! Uzman Emine Ergün'den ezber bozan açıklama: Çocuğunuzla oynamak zorunda değilsiniz! Haberi Görüntüle

LİMONATA TARİFİ NEDİR?

10 adet limon
2 su bardağı toz şeker (az şekerli isterseniz 1 su bardağı ekleyebilirsiniz)
5 su bardağı içme suyu
1/2 demet nane
2 su bardağı buz

Behlül'ü mü paylaşamadılar? Hazal Kaya ve Beren Saat'in küslük iddialarına şaşırtan cevap! Behlül'ü mü paylaşamadılar? Hazal Kaya ve Beren Saat'in küslük iddialarına... Haberi Görüntüle

LİMONATA NASIL YAPILIR?

Limonları bol suda yıkayıp kabuklarını rendenin kalın tarafıyla rendeleyin. Bu işlemi yaparken beyaz kısımlarını rendelememeye özen gösterin.

Rendelenen dört limonu ikiye kesip suyunu sıkın.

Kalan limonları küçük küçük dilimleyin.

2 su bardağı toz şeker ve taze sıkılmış limon suyunu karıştırın.

Rendelenmiş limon kabuklarını, limon parçaları ve ayıkladığınız 1 demet nane yapraklarının yarısını da ekleyin. Daha sonra şekeri tamamen eriyene kadar ve tüm limonların suyunu iyice çıkana dek yoğurun.

Nane yapraklarını da koyun.

Özünün çıkması için bu karışımı tel bir süzgeç ile süzün.

5 su bardağı içme suyunukoyun limonatayı buzdolabına koyup soğumasını sağlayın.

Daha sonra 2 su bardağı buzu ekleyip servis edebilirsiniz.

Joe Biden'ın iki oğluyla birlikte olan kadın mahkemede ifade verdi, şimdi yeniden evleniyor Joe Biden'ın iki oğluyla birlikte olan kadın mahkemede ifade verdi,... Haberi Görüntüle

LİMONATANIN PÜF NOKTASI NEDİR?

Limonata yaparken toz şekeri, rendelenmiş limon kabuğu ve limonları beraber uzun süre boyunca yoğurursanız limonatanın aroması ve lezzeti çoğalacaktır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading