Yandex Metrica

Sitede Ara

Kurban ne zaman kesilir? Kurban kesimi en son ne zaman yapılır?

Kurban ne zaman kesilir? Kurban kesimi en son ne zaman yapılır?

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurban ibadetini yerine getirecek Müslümanlar, kurban kesimi vaktini araştırıyor. İnternette kurban ne zaman kesilir diye merak ediliyor. Peki kurban ne zaman kesilir? Kurban kesimi en son ne zaman yapılır? Diyanet ne dedi?

Yaşam

23.01.2024, 19:23

Kurban Bayramı'nda kurban kesecek olan Müslümanlar detayları merak ediliyor. Kurban Bayramı için geri sayım sürerken internette araştırma yapılıyor. Kurban kesim vakti de merak edilen konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Allah'a yakınlaşmak ve emirlerini yerine getirmek isteyen Müslümanlar, Kurban Bayramı'nda ibadetlerini yapacak. Peki kurban ne zaman kesilir? Kurban kesimi en son ne zaman yapılır? Diyanet ne dedi?

Yaptığı paylaşım sonrası Bakanlık devreye girdi! Deniz Akkaya'nın kızı babasına teslim edildi Yaptığı paylaşım sonrası Bakanlık devreye girdi! Deniz Akkaya'nın kızı babasına... Haberi Görüntüle

KURBAN NE ZAMAN KESİLİR?

Din İşleri Yüksek Kurulu resmi internet sitesinde kurban kesim vakti ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Kurban kesim vakti, bayram namazı kılınan yerlerde bayram namazı kılındıktan sonra; bayram namazı kılınmayan yerlerde ise, fecirden (sabah namazı vakti girdikten) sonra başlar. Hanefîlere göre bayramın 3. günü akşamına kadar devam eder (Merğînânî, el-Hidâye, VII, 154). Bu süre içinde gece ve gündüz kurban kesilebilir. Ancak kurbanların gündüz kesilmesi daha uygundur. Şâfiîlere göre ise 4. günü gün batımına kadar kesilebilir (Şirbînî, Muğni’l-muhtâc, IV, 383; İbn Rüşd, Bidâye, I, 436)."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading