Yandex Metrica

Sitede Ara

Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Doktorundan son dakika açıklaması

Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Doktorundan son dakika açıklaması

Yoğun bakımda bulunan usta oyuncu Kadir İnanır bu akşam uyandırılacak. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında yaptığı açıklamada "Yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını, makineden ayrılmasını planlıyoruz. Şu anda spontane solunumu da var. Yani kendi kendine soluyabiliyor. Akşam saatlerinde de makineden ayrılmış olacak inşallah. Hem kolunda hem bacağında hareket var'' dedi.

Yaşam

08.04.2024, 11:58

Yeşilçam'ın usta santçılarından Kadir İnanır, dün sabah inme geçirmiş bilinci kapalı bir şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmişti. Hastanede beyin tomografisi ve MR çekilen sanatçıya, test sonucunun ardından yoğun bakıma alınmıştı.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, dün ayptığı açıklamada "Ana damardaki pıhtı alındı. Beynin beslenmesi sağlandı. İşlemden sonra çekilen MR görüntülemesinde işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beyin beslenmesi şu anda iyi. Ancak yoğun bakıma alındı" ifadelerini kullanmıştı.

Prof. Dr. Necdet Sağlam, yoğun bakımda bulunan oyuncu Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında konuştu.

18 Nisan 2024 Survivor’da kim elendi? Adaya veda eden yarışmacıdan çarpıcı açıklamala! 18 Nisan 2024 Survivor’da kim elendi? Adaya veda eden yarışmacıdan... Haberi Görüntüle

''KOLLARINI BACAKLARINI OYNATMAYA BAŞLADI''

Necdet Sağlam, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dünden bu yana sanatçıyla ilgili iyi gelişmeler olduğunu belirterek, "Dünden beri yoğun bakımımızda tedavisine ve takibine devam ediyoruz. Dün akşam çekilen MR ve bu sabah çekilen tomografide pıhtı sahasında güzel bir beslenme var. Radyolojik görüntüyü, klinik de destekliyor. Kollarını, bacaklarını oynatmaya başladı." dedi.

Ünlülerin yeni trendi: Nafaka vermemek! Ünlü komedyen binlerce dolarlık nafaka krizi yüzünden çileden çıktı! Ünlülerin yeni trendi: Nafaka vermemek! Ünlü komedyen binlerce dolarlık nafaka... Haberi Görüntüle

''BU AKŞAM UYANDIRILACAK''

Usta oyuncu Kadir İnanır'ın sesli uyarılara da cevap verdiğine dikkat çeken Necdet Sağlam, "Yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını, makineden ayrılmasını planlıyoruz. Şu anda spontane solunumu da var. Yani kendi kendine soluyabiliyor. Akşam saatlerinde de makineden ayrılmış olacak inşallah. Hem kolunda hem bacağında hareket var, fakat seviyesine tam karar verebilmek için tam uyanması gerekiyor. Şu andan itibaren fizik tedavi, rehabilitasyona da başladık. Bundan sonraki süreçte halen risklerimiz var. Kanama, tekrar pıhtı atma riski var. Bunlar olmasın diye gerekli tıbbi tedavileri yapıyoruz ama dünden itibaren görülen tablo hem klinik hem de radyolojik olarak iyiye gidiyor." ifadelerini kullandı.

Yeşilçam yıldızı Nuri Alço'dan sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama Yeşilçam yıldızı Nuri Alço'dan sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama Haberi Görüntüle

LEVENT İNANIR: BUNUN ÜSTESİNDEN GELECEK

Kadir İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise "Biz yarın uyanacak diye bekliyorduk ama doktor bey söyledi, tepki vermeye başlamış. Belki bu akşam uyandıracaklar. O güçlüdür, bunun üstesinden gelecektir. Öyle inanıyoruz. Telefonum dünden beri durmuyor. Artık kaset gibi insanlara sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorum. Ailesi, yeğenleri, kardeşleri, ablaları bekletiyoruz, 'Gelmenize gerek yok, şu an yapacağınız bir şey yok' diye. Kendisine zamanında çok iyi şekilde müdahale edildi. İnanıyoruz iyi olacak." ifadelerini kullandı.

Müge Anlı'da yer yerinden oynayacak açıklama! Duygu Nebioğlu'ndan dikkat çeken Ümit Besen açıklaması! Müge Anlı'da yer yerinden oynayacak açıklama! Duygu Nebioğlu'ndan dikkat çeken... Haberi Görüntüle

JÜLİDE KURAL: DİRENMEKTEN VAZGEÇMEYECEK

Oyuncu Jülide Kural ise sosyal medyada yaptığı açıklamada, İnanır'ın beden fonksiyonlarında olumlu bir gelişme gözlemlediğine işaret ederek, "Milyonlarca insandan gelen iyi dileklerin ona ulaştığına emin olabilirsiniz. Çünkü Kadir İnanır, Anadolu'nun her bir parçasını kalbinde taşıyan gerçek bir yurtsever ve her zaman söylediği gibi 'Bu topraklarda barışı görmeden' gitmemeye kararlı bir sanatçıdır. Karadeniz'in fırtınalarıyla mücadeleyi bilen, o toprağın insanı olarak da direnmekten vazgeçmeyecektir." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Yaşam


Loading