Yandex Metrica

Sitede Ara

Holiganlar hakkında çılgın mesaj: Yeşil sahaya inenin cinsel sorunu var

Holiganlar hakkında çılgın mesaj: Yeşil sahaya inenin cinsel sorunu var

Cinsellik çoğu insana önemsiz gibi gözükse de aslında bir evliliğin temel taşlarından. Eşler arasındaki bağı güçlendiren bu ilişki, Ürolog Akif Diri'ye göre erkeklerde öfke ve şiddeti tetikleyebiliyor. Diri Instagram hesabından paylaştığı videoda cinsellik ve holiganlık arasındaki bağlantıya dikkat çekti.

Yaşam

30.04.2024, 22:05

Bir evliliğin en önemli unsurlarından olan cinsellik çiftler arasında duyguların en açık haliyle paylaşılmasını sağlıyor. 

Kadın ve erkeğin ilişkideki bağını güçlendiren bu durum çoğu zaman pek de önem arz etmiyor gibi görünse de aslında evliliğin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için olmazsa olmaz. 

Yusuf Güney astral seyahat açıklamalarıyla aklın sınırlarını zorladı: Bir süredir dünyada yoktum... Yusuf Güney astral seyahat açıklamalarıyla aklın sınırlarını zorladı: Bir süredir... Haberi Görüntüle

EVLİLİKTE CİNSELLİK OLMAZSA...

Diğer yandan cinselliğin sıklığı eşlerin çalışma şartlarına, evdeki kişi sayısına, çocuk sahibi olup olmamaya ve fiziksel yorgunluk durumuna göre değişebiliyor. 

Ancak tüm enerjiyi başka şeylere harcayıp cinsel yaşamı ihmal etmek ilişkiye verilebilecek en büyük zarar. 

Özellikle günlük işler sebebiyle yorulmaktan ya da televizyon seyretmeyi tercih etmekten dolayı cinselliği ihmal etmek uzmanlara göre çok yanlış. 

Zira eşlerin birbirine olan yakınlığını sağlayan bu ilişkinin ertelenmesi veya önemsenmemesi affedememezlik, üzüntü, karamsarlık, korku, öfke ve nefret gibi duyguların ortaya çıkmasına yol açabilir. 

Naptın sen Dilan? Ünlü oyuncu Cannes Film Festivali'ndeki tarzıyla eleştiri oklarının hedefi oldu! Naptın sen Dilan? Ünlü oyuncu Cannes Film Festivali'ndeki tarzıyla eleştiri... Haberi Görüntüle

Güney Koreli heyetten vefa örneği! Konyalı Kore Gazisinin önünde diz çöküp yere kapandılar! O anlar sosyal medyada viral oldu! Güney Koreli heyetten vefa örneği! Konyalı Kore Gazisinin önünde diz... Haberi Görüntüle

HOLİGANLARIN CİNSEL YAŞAMI KÖTÜ OLUYOR

Instagram üzerinden insanları cinsellik, erkek ve kadın cinsel sağlığı hakkında bilgiler veren Ürolog Doç. Dr. Akif Diri de konuyla alakalı bir video paylaştı. 

Diri futbolda holiganlığın bile cinsellikle alakalı olabileceğini vurguladı. 

Videosunun altına "Hayatta çok daha güzel şeyler var. Her şeyin aşırısı zarar. Hem kendinize hem çevrenize…" notunu paylaşan Ürolog şunları söyledi:

"Bir erkek tribünlerden sahaya atlayıp futbolculara saldıracak kadar şiddet ve fanatizm içindeyse bu kişilerin cinsel hayatında da büyük bir problem olduğunu söyleyebiliriz."

"Bir gece önce güzel bir cinsel birliktelik yaşayan bir erkek ertesi gün kimseye saldırmaz çünkü rahatlamıştır, deşarj olmuştur, üzerindeki stresi ve gerginliği atmıştır, hayata daha pozitif bakar" diyen Diri, cinsel ihtiyaçların giderilememesinin erkeklerde öfke ve agresyonu tetiklediğini vurguladı. 

Survivor'da beklenemdik eleme adayı! 'Gerçek yüzlerini gördüm' diyerek takım arkadaşlarını yerden yere vurdu! Survivor'da beklenemdik eleme adayı! 'Gerçek yüzlerini gördüm' diyerek takım arkadaşlarını... Haberi Görüntüle

SADECE FUTBOL İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Akif Diri, bu agresifliğin sadece futbolda değil, çarşıda, pazarda, trafikte de şiddete dönüşebildiğini kaydetti. 

Videosunun sonunda hanımlara seslendi:

"Sevgili hanımlar, eşlerinizi özellikle stadyumlara göndermeden önce onlarla ilgilenin." 

Öte yandan bir evlilikte cinsel hayatın azalması veya son bulmasının birçok farklı nedeni var.

Boşanma iddialarını yalanlamıştı! Eski kaleci Volkan Demirel eşi açıklama yaparken etrafa gülücükler saçtı Boşanma iddialarını yalanlamıştı! Eski kaleci Volkan Demirel eşi açıklama yaparken... Haberi Görüntüle

Arda Güler sevgilisini paylaştı! Sosyal medya kullanıcılarının evlilik sorusu ortalığı karıştırdı! Arda Güler sevgilisini paylaştı! Sosyal medya kullanıcılarının evlilik sorusu ortalığı... Haberi Görüntüle

BAZI İLAÇLAR CİNSEL İSTEĞİ AZALTIYOR

Fiziksel ve ruhsal sağlık, libido üzerinde önemli bir faktör. 

Cinsel libido uyuşmazlıkları: Her birey aynı derecede veya sıklıkta seks yapmak istemeyebilir. 

Doğum: Yeni doğum yapan kadınlar 6 ila 8 hafta seks yapmamalı. 

Ayrıca doğum sonrası stres ve yorgunluk, vücuttaki değişiklikler ve hormonal faktörler de libidoya etki edebilir.

Stres: Stres hormonu fiziksel olarak libidoyu düşürebilir. 

Ereksiyon problemleri: Ereksiyon problemi, birçok açıdan seks yapmayı zorlaştırır. Bu problem, erkeğin kaygı seviyesini ve özgüvenini etkiler. 

İlaç kullanmak: Antidepresanlar, yüksek tansiyon ilaçları, dekonjestanlar ve antihistaminikler cinsel istekte azalmalara yol açabilir. 

Travmalar: Travma sonrası korku, utanç, stres gibi verilen duygusal tepkiler, bir insanın cinsel yaşamını ciddi şekilde etkileyebilir.

Dilan Deniz Çiçek Esra Dermancıoğlu'nun Cannes eleştirlerine sert çıktı: Ben istediğimi giyinmekte özgürsem... Dilan Deniz Çiçek Esra Dermancıoğlu'nun Cannes eleştirlerine sert çıktı: Ben... Haberi Görüntüle

İLETİŞİMDE ÇATIŞMA CİNSELLİĞİ ETKİLİYOR

Partnerler arasındaki anlazmazlık cinselliği doğrudan etkiliyor. 

Partnere karşı öfke ve kızgınlık gibi olumsuz duygular, cinsel olarak cezalandırma veya pasif agresif geri çekilme, aldatma, güç savaşları, pornografi bağımlılığı, zevklerin farklı olması gibi problemler sık olarak gözlemleniyor. 

Cem Yılmaz ile buzları eritti mi? 'Veteran komedyen' açıklamsıyla gündeme gelen Hasan Can Kaya'dan zeytin dalı! Cem Yılmaz ile buzları eritti mi? 'Veteran komedyen' açıklamsıyla gündeme... Haberi Görüntüle

HAYAT ŞARTLARI ZOR İSE...

Sıkılmışlık ve yorgunluk, üzüntü, öfke, iş kaybı veya iş değişikliği, maddi problemler, yaşlanma, beden imgesi sorunları

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Saadet Diş

TRHaber.com - Yaşam


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading